lato z TPN

Lato z TPN

Napisane przez: Klaudia Król

Foto: tpn.pl


Tatrzański Park Narodowy przygotował dla turystów bogatą ofertę edukacyjną na okres wakacji. Można skorzystać między innymi z wycieczek i spacerów tematycznych oraz prelekcji.

We wtorki i czwartki będą się odbywać wycieczki dla rodzin z dziećmi – trasy i tematyka są dostosowane do najmłodszych, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z Tatrami turystów. Dłuższe wycieczki będa miały miejsce w środy i soboty. Są one przeznaczone dla osób zainteresowanych geologią, botaniką i ekologią. Dla dorosłych przygotowano także cykl spacerów pod hasłem „Dziedzictwo nieoczywiste”, który jest okazją do poznania mniej znanych miejsc parku i spojrzenia na Tatry z innej perspektywy.

W poniedziałki, wtorki i piątki turyści odwiedzający Dolinę Kościeliską będa mogli skorzystać z prelekcji edukacyjnych nad Smreczyńskim Stawem, które będą prowadzone przez pracowników TPN i wolontariuszy. W Centrum Edukacji Przyrodniczej (ul. Chałubińskiego 42a) popołudniami będą się odbywać zajęcia dla bardziej doświadczonych turystów. W czasie zajęć będzie można między innymi sprawdzić swoją wiedzę na temat topografii i przyrody Tatr oraz poznać zasady turystyki przyjaznej dla przyrody.

Chętni mogą się zapisać na wybrane wydarzenie za pomocą formularza, który można znaleźć na stronie TPN. Liczba miejsc jest ograniczona.