remont Zakopianki - budowa ronda

Urząd Miasta Zakopane poinformował, że należy spodziewać się utrudnień ruchu w okolicach skrzyżowania ulic Droga na Bystre, Droga do Olczę i Karłowicza od czerwca do października 2019 roku. Związane jest to z budową ronda w tym rejonie.

Budowa ruszy w ostatnim tygodniu czerwca i potrwa do końca października tego roku. Nowe rondo ma nie tylko przyczynić się do zwiększenia płynności ruchu, ale i poprawy bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i kierowców. Koszt inwestycji szacuje się na 5.522.000,00 zł brutto. Połowę sfinansuje Fundusz Dróg Samorządowych. 

Przejazd będzie utrudniony. Będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Okresowo droga zostanie całkowicie wyłączana z ruchu. Jadącym w stronę Bukowiny Tatrzańskiej i Morskiego Oka zalecamy skorzystanie z objazdu przez Poronin. 

Teraz trwa budowa mostu tymczasowego na Ustupie. Jest on niezbędny, by można było wyburzyć stary most i zbudować nowy. Utrudnień można się spodziewać już w przyszłym tygodniu. Obecny most jest zbyt wąski - po wybudowaniu ronda znacznie utrudniałaby przejazd.