Czerwone Wierchy zimą wycieczka z przewodnikiem

Ależ ten czas leci! Ledwo co zaczynaliśmy relację z wycieczek zimowych, a już mamy prawie połowę marca. Miniony weekend był dla nas bardzo aktywny, a prognozy pogody okazały się na szczęście bardziej łaskawe, niż mogłoby się wydawać. Zatem co dokładnie robiliśmy? Zapraszamy do zapoznania się z relacją!

Tradycyjnie tydzień rozpoczęliśmy od Zimowego Obozu Wędrownego. Uczestnicy zjechali się w czwartek do Kościeliska, aby zapoznać się ze sprzętem i wysłuchać pierwszego wykładu. W piątek udaliśmy się na Czerwone Wierchy oraz szkoliliśmy z hamowania czekanem. Prognozy nie były optymistyczne, ale pogoda okazała się wręcz idealna. W sobotę spróbowaliśmy zaatakować Starorobociański Wierch, jednak wiatr wręcz wywiał nas spod Kończystego Wierchu. W związku z tym zeszliśmy na bardzo ważne zajęcia lawinowe do Doliny Jarząbczej. Ostatniego dnia zdobyliśmy Beskid oraz Kasprowy Wierch.

Poza popularnym Obozem odbyły się, równie popularne, Kursy Turystyki Zimowej. Tym razem działaliśmy w dwóch grupach w rejonie Morskiego Oka. Hamowaliśmy czekanem, wspinaliśmy się w lodzie, uczyliśmy korzystać z liny – wszystko co niezbędne do tatrzańskiej turystyki. Kolejni adepci zostali dobrze wyszkoleni pod okiem najlepszych fachowców.

Poza wycieczkami wielodniowymi, odbyły się także te jednodniowe. W sobotę udało nam się przejść Czerwone Wierchy, pomimo wietrznej aury, a w niedzielę zdobyliśmy Czarny Staw Gąsienicowy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wytrwałości i zapraszamy na kolejne wycieczki!

Kliknij i sprawdź ofertę wycieczek z Portalem Tatrzańskim