autobusy na Słowację

Autobusy transgraniczne z Zakopanego do Suchej Hory zaczną kursować 1 sierpnia. Plany na uruchomienie drugiego połączenia między Polską i Słowacją zostały odrzucone.

Druga linia transgraniczna miała połączyć Nowy Targ z Popradem z przesiadką w Łysej Polanie, projekt został jednak odrzucony przez władze samorządowe. Członek zarządu powiatu Bogusław Waksmundzki stwierdził, że o realizacji pomysłu będzie można pomyśleć dopiero po wyborach, ponieważ na razie trudno jest podejmować decyzje na lata.

Jakub Łoginow koordynujący projekt z ramienia urzędu marszałkowskiego wysunął zatem inny pomysł na uruchomienie linii. Jeśli mieszkańcy gmin, przez które ma przebiegać połączenie, zbiorą minimum 5% środków potrzebnych na realizację projektu, Urząd Marszałkowski będzie mógł dofinansować resztę, uznając zebrane środki za wkład własny i inicjatywę lokalnych społeczności. Potrzebna kwota to 2,5 tys. zł (lub 5 tys. zł, czyli 10% potrzebnych środków). Na razie jednak zbiórka nie została jeszcze zorganizowana.