przewodnik po Słowacji

Rozpoczęcie sezonu letniego na Słowacji zbliża się wielkimi krokami. Już za tydzień, 15 czerwca, wszystkie szlaki zostaną otwarte dla turystów, zatem warto wcześniej zapoznać się z Tatrami słowackimi. Żeby Wam to ułatwić, przygotowaliśmy przewodnik z opisami najważniejszych miejsc, zawierający także praktyczne informacje o dostępności szlaków.

Tatry to nie tylko Polska – z Zakopanego i okolicznych miejscowości na Słowację jest już bardzo blisko, zatem warto się wybrać do naszych południowych sąsiadów i zobaczyć Tatry także od drugiej strony. Znajdziecie tam malownicze doliny, szczyty z pięknymi panoramami i ciekawe miejsca o bogatej historii, a także spokój i ciszę na mniej popularnych szlakach – słowem, wszystko to, czego szukacie w górach. 

W przewodniku znalazły się wszystkie najważniejsze miejsca słowackich Tatr Wysokich, Zachodnich i Bielskich. Dowiecie się, jak brzmią ich nazwy po słowacku, poznacie szczegóły topograficzne oraz ciekawostki związane z pochodzeniem nazwy i związane z danym miejscem historie. Informacje dotyczące szlaków pomogą w planowaniu wędrówki, a już wkrótce na naszej stronie znajdziecie także propozycje wycieczek o różnym stopniu trudności.

Co dokładnie znajduje się w przewodniku? Na początek – oczywiście szczyty: Gerlach, Łomnica, Krywań czy Mała Wysoka. Następnie przełęcze: Polski Grzebień, Smutna Przełęcz, Przełęcz pod Kopą; doliny – Dolina Cicha, Wąska czy Mąkowa. Nie zabraknie opisów słowackich stawów, między innymi Batyżowieckiego i Jamskiego, a także polan – Adamculi, Łysej Polany czy Folwarskiej Polany. Przeczytacie co nieco na temat Symbolicznego Cmentarza Ofiar Tatr i Bufetu Rohackiego. To tylko przykłady – znacznie więcej w zakładce „Przewodnik" -> „Miejsca" -> „Tatry słowackie"! 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jakie szlaki zostaną otwarte 15 czerwca, zajrzyjcie TUTAJ. TUTAJ natomiast znajdziecie aktualny rozkład jazdy elektriczki. Zapraszamy do korzystania z przewodnika i odkrywania ciekawych i pięknych tatrzańskich miejsc!