Tour de Pologne ominie Zakopane

W marcu ogłoszono, że meta jubileuszowego 75. wyścigu Tour de Pologne znajdzie się w Bukowinie Tatrzańskiej. Wczoraj potwierdziła się informacja, że pierwszy raz od 7 lat wyścig całkowicie ominie Zakopane.

Jak podaje „Gazeta Krakowska", dyrektor generalny TdP Czesław Lang potwierdził, że nie zobaczymy peletonu w Zakopanem - w mieście nie będzie miał miejsca żaden etap wyścigu. Zgodnie ze słowami Langa to władze miasta nie chciały, by wyścig przejeżdżał przez Zakopane.

Burmistrz miasta Leszek Dorula tłumaczy jednak, że władze Zakopanego wyraziły chęć organizacji wyścigu, ale nie dłużej niż jeden dzień. Wpływ na tę decyzję miały sygnały mieszkańców i turystów, gdyż zamknięcie ulic w środku sezonu powodowało znaczne utrudnienia w ruchu.

Przyczyną odrzucenia propozycji władz miasta mogły być pieniądze - Zakopane zaoferowało kwotę 200 tysięcy zł jak w poprzednich latach, natomiast organizatorzy chcieli za metę etapu pół miliona.

Wielu mieszkańców Zakopanego i okolic jest zadowolonych z decyzji Langa, gdyż dzięki temu miasto nie zostanie sparaliżowane na kilka dni jak w latach poprzednich.