majówka w Tatrach

Przed nami rekordowo długi weekend majowy. TPN spodziewa się, że sporo turystów wybierze się wówczas w Tatry. W związku z tym przygotowano dla nich ułatwienia.

Dla tych, którzy udadzą się na wypoczynek samochodem, w dniach 29 kwietnia - 1 maja udostępniony będzie dodatkowy bezpłatny parking w sąsiedztwie dolnej stacji narciarskiej Jurgów SKI. Gdy zapełnią się parkingi w Palenicy Białczańskiej i na Łysej Polanie, właśnie tam będą odsyłani kierowcy. Z parkingu lokalni przewoźnicy zapewnią transport do Palenicy Białczańskiej i z powrotem w godzinach 9:00-20:00 (o 20:00 ostatni odjazd z Palenicy Białczańskiej!) w cenie 7 zł od osoby w jedną stronę. Busy będą odjeżdżać co 20-30 min lub wtedy, gdy pojazd się zapełni. TPN ostrzega, że może nie być możliwości wjazdu autokarów na parking na Palenicy Białczańskiej - miejscem postoju będzie dla nich wówczas parking na Łysej Polane.

Na drodze od Ronda Wierch Poroniec do Łysej Polany obowiązuje zakaz parkowania.

Dodatkowym ułatwieniem przygotowanym przez TPN jest uruchomienie internetowej sprzedaży biletów wstępu do parku. Pozwoli to uniknąć stania w kolejce do kasy. Turyści z e-biletami będą obsługiwane poza kolejką lub w dodatkowych stanowiskach do kontroli biletów i bezpłatnych wejść. 

TPN zachęca do zainstalowania aplikacji Ostrzegator, która pozwoli na bieżąco śledzić między innymi informacje na temat warunków na szlakach (w tym nad Morskim Okiem) oraz drogach.

Przed wyruszeniem na szlak należy zapoznać się z prognozą pogody oraz komunikatem TPN, by być świadomym, jakie warunki panują na szlakach.