Wysokogórski Bieg im. druha Franciszka Marduły

Wysokogórski bieg im. druha Franciszka Marduły to wymagający wyścig – zawodnicy musieli pokonać trasę o długości 32 km i przewyższeniu 2218 m. Trasa prowadziła między innymi przez Nosal, Halę Gąsienicową i Kasprowy Wierch.

Bieg rozpoczął się o 7:00 przed kinem Sokół na ulicy Orkana 2 w Zakopanem. Wystartowało ponad 300 zawodników, którzy pobiegli przez Krupówki i dalej Aleją Przewodników Tatrzańskich do tamy w Kuźnicach, gdzie rozpoczął się podbieg na Nosal, a następnie przez Nosalową Przełęcz trasa prowadziła do Kuźnic. Biegacze pobiegli stamtąd przez Dolinę Jaworzynki do schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej i dalej nad Czarny Staw, gdzie czekał ich podbieg na Karb, skąd zbiegli w kierunku Czerwonych Stawków. Przez Przełęcz Świnicką, Liliowe, Beskid i Suchą Przełęcz zawodnicy dotarli na Kasprowy Wierch, skąd zbiegli przez Myślenickie Turnie do Kuźnic. Przez Kalatówki, Ścieżkę nad Reglami i Dolinę Białego dotarli ponownie do miasta. Meta znajdowała się na Placu Niepodległości.

Zwycięzcą biegu został Marcin Świerc, który pokonał trasę w 3 godziny i 2 minuty. Drugie miejsce zajął Marcin Rzeszótko – ratownik TOPR.