Filmy

Świetny filmik o Tatrach w technologii timelapse

Przedstawiamy bardzo ciekawy film wysokiej jakości, który w ostatnich dniach nadesłał do nas Dawid Królak. Nagranie przedstawia zapierające dech w piersiach obrazki z...

czytaj więcej


Nowy filmik promocyjny Tatr - jest genialny!

Słowacy z Tatry Mountain Resort, firmy będącej właścicielem m.in. Tatralandii czy stoków pod Łomnicą i w Szczyrbskim Jeziorze, nie po raz pierwszy udowadniają, że marketing na...

07/12/2018

czytaj więcej


Halny w Tatrach

Halny wieje w zimnej połowie roku; gdy osiąga dużą prędkość, przyczynia się do wielu zniszczeń. Prezentujemy timelapse z halnego, który jakiś czas temu nawiedził Tatry - trzeba...

czytaj więcej


Morze mgieł w Tatrach

Zbocza Czerwonych Wierchów pokryte śniegiem, błękitne niebo a do tego fantastyczne zjawisko: morze mgieł. Wszystko to znajdziecie w poniższym filmiku!

czytaj więcej


Wejście na Mnicha i Pośrednią Grań

W miniony weekend pogoda nie zachęcała do wędrówek, ale nie wszystkim to przeszkadzało. Zobaczcie filmik z wejścia na Mnicha i Pośrednią Grań!

27/11/2018

czytaj więcej


Wejście na Gerlach

Zdobycie Gerlacha, najwyższego szczytu Tatr, to marzenie wielu miłośników gór. Poniższy filmik pokazuje, z jakimi trudnościami trzeba się zmierzyć w drodze na wierzchołek.

czytaj więcej


Zimowe Tatry Zachodnie

Tatry zimą prezentują się bajecznie! Zobaczcie film z zimowego wejścia na Wołowiec.

czytaj więcej


Tam, gdzie mówi cisza

Tatry pełne są urzekających, przepięknych zakątków, które potrafią wprowadzić nas w wyjątkowy nastrój. Zapraszamy do obejrzenia filmu!

czytaj więcej


Przejście Orlą Percią

Orla Perć uważana jest za najtrudniejszy znakowany szlak w polskiej części Tatr. Poniżej znajdziecie filmik, który w skrócie prezentuje, jak wygląda wycieczka tym słyynym...

09/11/2018

czytaj więcej


Jesienne wejście na Mnicha

Mnich oferuje wiele dróg wspinaczkowych. Poniżej prezentujemy filmik z przejścia Drogi przez Płytę.

czytaj więcej


Wysokie Tatry. Kraina zatrzymana w czasie

Tatry Wysokie urzekają swoim pięknem. W momentach, gdy pojawia się tęsknota za malowniczymi widokami, warto obejrzeć film dokumentalny Wysokie Tatry. Kraina zatrzymana w czasie.

czytaj więcej


Jesienne wejście na Rysy

Jesień tego roku przyniosła sporo pięknych, słonecznych dni, co umożliwiało udane wędrówki. Zobaczcie, jak wyglądało wejście na Rysy!

czytaj więcej


Przejście granią Mięguszy

Zobaczcie emocjonujący film z przejścia granią Mięguszy i fantastyczne widoki!

czytaj więcej


Wejście na Żabią Lalkę – film

Zobaczcie niesamowity filmik z wejścia na Żabią Lalkę, charaktrystyczną turnię w bocznej grani Żabiego Mnicha!

czytaj więcej


Praca załogi śmigłowca TOPR

Ratownicy TOPR pomagają turystom już od 1909 roku. Ich praca jest niezwykle odpowidzialna i wymagająca, nieraz muszą interweniować w trudnych warunkach. Zobaczcie, jak wyglądają akcje...

czytaj więcej


Metallica (IX). Wejście na Mnicha

Metallica to droga wspinaczkowa na wschodniej ścianie Mnicha; w skali taternickiej wyceniana jest na IX. Zobaczcie film z jej przejścia!

czytaj więcej


„Somewhere in Slovakia” – górskie krajobrazy

Film pokazuje przepiękne górskie miejsca na Słowacji, przepływające chmury i zmieniające się pory dnia. 

czytaj więcej


Wejście na Mnicha drogą Orłowskiego

Na Mnicha, piękną turnię wznoszącą się ponad taflą Morskiego Oka, prowadzą liczne drogi wspinaczkowe. Zobaczcie, jak wygląda wejście na wierzchołek drogą Orłowskiego, wycenioną na V-...

czytaj więcej


Przejście granią Kościelców

Kościelce górują nad malowniczą Halą Gąsienicową. Zobaczcie, jak wygląda przejście granią Kościelców.

czytaj więcej


Wejście na Kościelec

Kościelec to bardzo charakterystyczny szczyt, który góruje nad przepiękną Halą Gąsienicową. Zobaczcie, jak wygląda wejście na jego wierzchołek!

czytaj więcej


4 szczyty Wielkiej Korony Tatr w 7 godzin

Zobaczcie, jak wygląda przejście czterech szczytów zaliczanych do Wielkiej Korony Tatr! Wyprawa rozpoczęła się na Baranich Rogach (2526 m), następnie przez Spiską Grań na...

31/08/2018

czytaj więcej


Orla Perć: od Skrajnego Granatu do przełęczy Krzyżne

Sierpień obfitował w piękne, słoneczne dni, a warunki sprzyjały wędrówkom i zapewniały doskonałą widoczność. Zobaczcie, jak prezentuje się szlak słynnej Orlej Perci podczas dobrej...

czytaj więcej


Wejście na Gerlach Drogą Martina (II)

Na najwyższy tatrzański szczyt, Gerlach, nie prowadzi żaden znakowany szlak, można się tam jednak dostać z uprawnionym przewodnikiem. Jedną z najczęściej wybieranych opcji wejścia na...

czytaj więcej


Z Doliny Pięciu Stawów na Kozią Przełęcz

Szlak z Doliny Pięciu Stawów na Kozią Przełęcz jest jednym z najtrudniejszych dojść na Orlą Perć. Emocjonująca podróż prowadzi tuż pod słynną ścianą Zamarłej Turni.

czytaj więcej


Z Zawratu na Kozi Wierch

Orla Perć to słynny szlak z licznymi trudnościami technicznymi i sporą ekspozycją, obfitujący w przepiękne widoki. Zobaczcie filmik z przejścia odcinka z Zawratu na Kozi Wierch.

czytaj więcej


Kilka ujęć z Orlej Perci

Wędrując szlakiem Orlej Perci można podziwiać przepiękne widoki – przynajmniej dopóki nie zepsuje się pogoda... Zapraszamy na film!

czytaj więcej


Tatrzański spacer

Malownicze doliny, rwące potoki, piękne panoramy... Za to właśnie kochamy Tatry. Zapraszamy do obejrzenia filmiku! 

czytaj więcej


Wejście na Kozi Wierch

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z tegorocznego wejścia na Kozi Wierch z Doliny Pięciu Stawów Polskich:

czytaj więcej


Z Ganku na Żabiego Konia

Zobaczcie emocjonujący filmik, który pokazuje przejście granią trasy Ganek – Wysoka – Ciężki Szczyt – Rysy – Żabi Koń. 

czytaj więcej


Lato w Tatrach

Piękne wschody słońca, chmury przemykające po błękitnym niebie i oczywiście one – niezmienne, majestatyczne Tatry. Zobaczcie sami!

czytaj więcej


Wejście na Mnicha

Patrząc na Mnicha znad Morskiego Oka niejeden turysta pomyślał, że chciałby znaleźć się na jego wierzchołku! Prezentujemy filmik, który pokazuje, jak takie wyjście wygląda:

czytaj więcej


Chata Téryego z lotu ptaka

Tatry z lotu ptaka wyglądają zjawiskowo. Tym razem mamy dla Was filmik ze słowackiej Doliny Małej Zimnej Wody, w której położona jest Chata Téryego.

czytaj więcej


Podejście na Czerwoną Ławkę

Czerwona Ławka, zwana  „słowackim Zawratem”, to głęboka przełęcz w słowackich Tatrach Wysokich. Zobaczcie, jak wygląda podejście na tę przełęcz!

czytaj więcej


Przejście Granią Wideł

Grań Wideł w słowackich Tatrach Wysokich łączy Kieżmarski Szyt i Łomnicę. Zobaczcie filmik prezentujący przejście grani tam i z powrotem!

czytaj więcej


Orla Perć Tatr Zachodnich – grań Rohaczy

Grań Rohaczy to najtrudniejszy szlak w zachodniej części Tatr, ubezpieczony łańcuchami i nazywany „Orlą Percią Tatr Zachodnich". Zobaczcie filmik z przejścia tym szlakiem!

czytaj więcej


Podsumowanie tatrzańskiej wiosny

Wiosna w Tatrach kojarzy się przede wszystkim z pięknymi, krokusowymi dywanami. Prezentujemy film, który podsumowuje tę porę roku – zapraszamy do podziwiania pięknych widoków!

czytaj więcej


11-latek zjeżdża z Rysów

11-letni Alexander Piegza to najmłodszy polski skialpinista. Zobaczcie, jak wyglądał jego zjazd z Rysów – warunki dopisały!

czytaj więcej


Jak powstały Tatry i Podhale?

Zastanawialiście się kiedyś, jak powstały Tatry? Oto film autorstwa Instytutu Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk, który wyjaśnia mechanizm wypiętrzania się Tatr.

czytaj więcej


Wejście na Rysy od polskiej strony

Wejście na najwyższy szczyt Polski z pewnością marzy się każdemu, kto uwielbia tatrzańskie wędrówki. Zobaczcie, jak wygląda trasa od polskiej strony późnym latem!

czytaj więcej


Wodospady chmur w Tatrach

Przepływające wśród szczytów chmury to piękne zjawisko. Poniższy filmik wykonany w technologii timelapse pokazuje widowiskowe wodospady chmur:

czytaj więcej


Zjazd na splitboardzie z Małołączniaka

To nie jest zwykła deska - to splitboard! Splitboard to taka deska snowboardowa, na której można łatwo podchodzić pod górę, ponieważ jest rozpinana na dwie części, a zapięcia...

czytaj więcej


Zimowy Kozi Wierch

Zapraszamy do obejrzenia filmiku prezentującego zimowe wejście na Kozi Wierch - pojawiła się nawet kozica! Piękna pogoda, wspaniałe widoki - podziwiajcie:

czytaj więcej


Zima w Tatrach Wysokich

Piękno zimowych Tatr zachwyca co roku. Prezentujemy filmik, który powstał w ciągu dwóch miesięcy podczas wędrówek po słowackiej części Tatr.

czytaj więcej


Najłatwiejsza droga wspinaczkowa na Mnicha

Mnicha nikomu nie trzeba przedstawiać. Czubek turni położony jest na wysokości 2068 m, miejsce nie jest dostępne znakowanym szlakiem. Aby dostać się na szczyt konieczny jest sprzęt...

czytaj więcej


Zimowe wejście na Gerlach

Zimowe warunki, piękna, słoneczna pogoda - zapraszamy do obejrzenia filmiku z wejścia na Gerlach!

czytaj więcej


Zjazd z Hińczowej Przełęczy

Hińczowa wprost - pierwszy raz dokonano zjazdu w 1983 roku. Zapraszamy do obejrzenia filmiku, który prezentuje zjazd z przełęczy 22 marca 2018 roku!

czytaj więcej


Niesamowity film z 17 zimowych wypraw

Zima w Tatrach jeszcze trochę potrwa, ale wszyscy myślimy już o wiośnie - dlatego prezentujemy film podsumowujący piękno tatrzańskiej zimy. Powstał on po zebraniu ujęć z 17 wypraw.

czytaj więcej


Bajeczne widoki z Łomnicy

Łomnica to drugi po Gerlachu najwyższy szczyt Tatr położony w słowackich Tatrach Wysokich - osiąga wysokość 2634 m n.p.m. Zapraszamy do obejrzenia filmiku pokazującego...

czytaj więcej


Jak fotografuje się nocne Tatry?

Zdjęcia Tatr nocą, pod gwiaździstym niebem, potrafią zachwycić każdego. Prezentujemy film fotografa Krzysztofa Zaniewskiego, który pokazuje, jak takie zdjęcia powstają.

czytaj więcej


Zjazd z Rysów na nartach i snowboardzie

Zapraszamy do obejrzenia emocjonującego filmu Mountain Extreme Factory przedstawiajacego zjazd z Rysów na nartach i snowboardzie!

czytaj więcej


Tatry z lotu ptaka

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z lotu balonem nad Tatrami, który pokazuje góry z zupełnie innej perspektywy, niż możemy je podziwiać na co dzień. 

czytaj więcej


Orla Perć zimą

Orla Perć zaliczana jest do najtrudniejszych szlaków w Tatrach i stanowi spore wyzwanie nawet w dobrych warunkach. A jak wygląda ta trasa w trudnych warunkach zimowych? Zobaczcie...

czytaj więcej


Bajeczna zima w słowackich Tatrach

Zapraszamy do obejrzenia filmiku, który pokazuje piękną, mroźną zimę w słowackich Tatrach. Zobaczcie cudowne krajobrazy, zaśnieżone szlaki oraz... psa, który towarzyszył...

czytaj więcej


Krystalicznie czysty lód w Tatrach

W ostatnich latach Internet podbija nagranie dwóch mężczyzn chodzących po lekko zamarzniętym Wielkim Hińczowym Stawie. To co robią bohaterowie nie jest zbyt bezpieczne, ale trzeba...

czytaj więcej


Najtrudniejsza droga wspinaczkowa w Tatrach

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego filmu z przejścia najtrudniejszej drogi wspinaczkowej w Tatrach, Koróny XI- na Jastrzębiej Turni, którego dokonał Jozef Krištoffy....

czytaj więcej


Droga Motyki bez asekuracji

Niebywałego wyczynu dokonał w ostatnim czasie taternik Janusz Gołąb. 49-latek przeszedł samotnie Drogę Motyki na Zamarłej Turni. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dokonał...

czytaj więcej