Akcja ratunkowa na Słowacji

Nie wiesz jaką polisę wybrać? Co będzie dla Ciebie najkorzystniejsze? Zadzwoń na naszą infolinię: 534 77 21 31 lub napisz maila na wycieczki@portaltatrzanski.pl. Nasi doradcy z chęcią pomogą Ci wybrać to, czego potrzebujesz. 

 

Jak wykupić ubezpieczenie jednodniowe?

Kliknij w link, a następnie przeczytaj instrukcję:

 

Ubezpiecz się na jeden lub kilka dni w Tatry Słowackie

 

1. WYBIERZ RODZAJ UBEZPIECZENIA

- Ubezpiecz swój wyjazd - Bezpieczne podróże

- Indywidualne / Rodzinne / Grupowe

 

2. WYBIERZ CEL PODRÓŻY

- Europa i basen Morza Śródziemnego

- Kraj: Słowacja

 

3. WYBIERZ OKRES UBEZPIECZENIA

- Data wyjazdu / Data powrotu

(jeśli wyjeżdżasz na 1 dzień, wybierz tę samą datę wyjazdu i powrotu)

 

4. WYBIERZ LICZBĘ OSÓB, KTÓRE UBEZPIECZASZ (Z UWZGLĘDNIENIEM WIEKU)

 

5. WYBIERZ

„Wszystkie osoby, na rzecz których zawierana jest umowa ubezpieczenia, przebywają na terytorium kraju stałego miejsca zamieszkania”. (tak lub nie)


6. WYBIERZ PROGRAM I WARIANT


Wycieczka szlakiem: można wybrać każdy wariant.


Wycieczka poza szlakiem z przewodnikiem / wspinaczka / taternictwo jaskiniowe / wycieczka na skitourach / lot na paralotni: oprócz wyboru wariantu należy dodatkowo zaznaczyć „Rozszerzenia ochrony” i dalej „Sporty ekstremalne”.


Wyjazd na narty, na stok: oprócz wyboru wariantu należy dodatkowo zaznaczyć „Rozszerzenia ochrony” i dalej „Amatorskie sporty zimowe”.


Można zbudować także własny pakiet.

 

7. Opcja „Wybrany wariant ubezpieczenia ma zakres super, charakteryzujący się rozszerzonym assistance” zapewnia dodatkową pomoc, przydatną zwłaszcza osobom dużo poruszającym się samochodem czy komunikacją zbiorową.


8. KTO UBEZPIECZA – Należy podać dane osobowe osoby dokonującej ubezpieczenia. Część pól (oznaczone gwiazdką) jest obowiązkowa. Pozostałe są opcjonalne.


9. UBEZPIECZENI – Należy podać dane osobowe wszystkich osób, które chcemy objąć ubezpieczeniem. Dane pierwszej osoby można skopiować z tych, które wpisaliśmy identyfikując osobę ubezpieczającą. Tutaj możemy wybrać również dodatkowy zakres ubezpieczenia dla każdej osoby, jeśli zapomnieliśmy o tym przy wyborze pakietu.


10. PODSUMOWANIE – Tutaj znajdziemy jeszcze raz wszystkie nasze dane i szczegóły ubezpieczenia. Aby zawrzeć umowę musimy jeszcze zaakceptować regulamin i Ogólne Warunki Ubezpieczenia oraz wyrazić zgodę na udostępnienie ubezpieczycielowi informacji objętych tajemnicą lekarską, w przypadku gdy konieczna będzie wypłata odszkodowania.


11. DOKONAJ PŁATNOŚCI

12. ZAPISZ NUMER OFERTY

13. CZEKAJ NA POLISĘ, KTÓRĄ OTRZYMASZ DROGĄ MAILOWĄ

14. WARTO WYDRUKOWAĆ DOKUMENT I MIEĆ GO PRZY SOBIE

 

Ubezpieczenia jednodniowe już od 2,52 zł!

 

Pamiętaj, że warto ubezpieczyć się także wówczas, gdy poruszasz się szlakami granicznym. Jeśli upadniesz na słowacką stronę, będziesz musiał zapłacić za akcję!


Ubezpieczyciel zwróci Ci koszty akcji ratunkowej tylko wówczas, gdy poruszasz się zgodnie ze słowackimi przepisami. Zbaczanie ze szlaków, wspinanie się poza terenami wyznaczonymi, samodzielne wchodzenie na ścieżki przewidziane dla wycieczek z przewodnikiem – poskutkuje złamaniem warunków ubezpieczenia!

Prezentujemy procedurę z myślą o turystach podróżujących w Tatry słowackie, jednakże ubezpieczyć można się także w każde inne góry świata, przy czym informujemy, że trekking powyżej 3500 m traktowany jest jak sport ekstremalny i wymaga pakietu jak dla wspinaczy.

Niniejszy tekst jest tylko instrukcją zawarcia ubezpieczenia. Pamiętaj, żeby zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, gdzie znajdują się wszystkie zasady polisy w firmie z Signal Iduna.

 

Jak wykupić ubezpieczenie PZU "Szlaki bez Granic" 120-dniowe lub roczne? Przeczytaj instrukcję:

1. Kliknij w link znajdujący się poniżej, zostaniesz przeniesiony do panelu zakupu ubezpieczenia.

 

Ubezpiecz się w Tatry Słowackie na wakacje lub cały rok z PZU "Szlaki bez Granic"!

Przeczytaj więcej szczegółów o ubezpieczeniu Szlaki bez Granic

 

2. Wnioskowany zakres ubezpieczenia

W tym miejscu musisz odpowiedzieć na pytanie „Czy ochroną mają zostać objęte sporty wysokiego ryzyka?” Do wyboru masz dwa pola: „TAK” lub „NIE”

Jeżeli zamierzasz poruszać się po TYLKO szlakach turystycznych wybierz: „NIE”

Jeżeli zamierzasz poruszać się poza szlakiem, wspinać się z użyciem sprzętu wspinaczkowego zgodnie z regulaminem TANAP wybierz: „TAK”

3. Wybierz sumę ubezpieczenia

Po wybraniu jednej z opcji ukaże Ci się tabelka z sumami ubezpieczeń, wybierz interesujący Cię pakiet, w zależności od tego, na jaką kwotę chcesz się ubezpieczyć.

A) Składnik ubezpieczenia:
30 000 zł – NNW, OC, koszty leczenia oraz koszty transportu do kraju (30 000 zł dla każdej z opcji)
50 000 zł – koszty poszukiwania i ratownictwa w przypadku zaginięcia (helikopter), koszty poszukiwania i ratownictwa ze względu na warunki pogodowe (50 000 zł dla każdej z opcji)
Ubezpieczenie zawiera Assistance podstawowy
Ubezpieczenie awarii sprzętu do 30 000 zł – tylko opcji sporty wysokiego ryzyka, w tym przypadku ubezpieczyciel pokryje koszty akcji, jeżeli awaria sprzętu spowoduje brak możliwości bezpiecznego powrotu do bazy. Samo zgubienie czy zniszczenie sprzętu nie jest ubezpieczone.

Koszt ubezpieczenia na szlaki turystyczne na 120 dni od dnia zakupu: 62,00 zł
Koszt ubezpieczenia na szlaki turystyczne na rok od dnia zakupu: 96,00 zł

Koszt ubezpieczenia obejmujący sporty wysokiego ryzyka na 120 dni od dnia zakupu (m.in. wspinaczka z użyciem sprzętu do asekuracji, wycieczki poza szlakiem z przewodnikiem): 183,00 zł
Koszt ubezpieczenia obejmujący sporty wysokiego ryzyka na rok od dnia zakupu (m.in. wspinaczka, wycieczki poza szlakiem z przewodnikiem): 304,00 zł

 

B) Składnik ubezpieczenia:
50 000 zł – NNW, OC, koszty leczenia oraz koszty transportu do kraju (50 000 zł dla każdej z opcji)
50 000 zł – koszty poszukiwania i ratownictwa w przypadku zaginięcia (helikopter), koszty poszukiwania i ratownictwa ze względu na warunki pogodowe (50 000 zł dla każdej z opcji)
Ubezpieczenie zawiera Assistance podstawowy
Ubezpieczenie awarii sprzętu do 50 000 zł – tylko opcji sporty wysokiego ryzyka, w tym przypadku ubezpieczyciel pokryje koszty akcji, jeżeli awaria sprzętu spowoduje brak możliwości bezpiecznego powrotu do bazy. Samo zgubienie czy zniszczenie sprzętu nie jest ubezpieczone

Koszt ubezpieczenia na szlaki turystyczne na 120 dni od dnia zakupu: 78,00 zł
Koszt ubezpieczenia na szlaki turystyczne na rok od dnia zakupu: 116,00 zł

Koszt ubezpieczenia obejmujący sporty wysokiego ryzyka na 120 dni od dnia zakupu (m.in. wspinaczka z użyciem sprzętu do asekuracji, wycieczki poza szlakiem z przewodnikiem): 210,00 zł
Koszt ubezpieczenia obejmujący sporty wysokiego ryzyka na rok od dnia zakupu (m.in. wspinaczka, wycieczki poza szlakiem z przewodnikiem): 350,00 zł

 

C) Składnik ubezpieczenia:
80 000 zł – NNW, OC, koszty leczenia oraz koszty transportu do kraju (80 000 zł dla każdej z opcji)
50 000 zł – koszty poszukiwania i ratownictwa w przypadku zaginięcia (helikopter), koszty poszukiwania i ratownictwa ze względu na warunki pogodowe (50 000 zł dla każdej z opcji)
W przypadku ubezpieczenia obejmującego spory wysokiego ryzyka kwota kosztów poszukiwania i ratownictwa ze względu na warunki pogodowe oraz ubezpieczenie awarii sprzętu wynosi 80 000 zł (reszta jak wyżej)
Ubezpieczenie zawiera Assistance podstawowy
Ubezpieczenie awarii sprzętu do 80 000 zł – tylko opcji sporty wysokiego ryzyka, w tym przypadku ubezpieczyciel pokryje koszty akcji, jeżeli awaria sprzętu spowoduje brak możliwości bezpiecznego powrotu do bazy. Samo zgubienie czy zniszczenie sprzętu nie jest ubezpieczone

Koszt ubezpieczenia na szlaki turystyczne na 120 dni od dnia zakupu: 96,00 zł
Koszt ubezpieczenia na szlaki turystyczne na rok od dnia zakupu: 152,00 zł

Koszt ubezpieczenia obejmujący sporty wysokiego ryzyka na 120 dni od dnia zakupu (m.in. wspinaczka z użyciem sprzętu do asekuracji, wycieczki poza szlakiem z przewodnikiem): 253,00 zł
Koszt ubezpieczenia obejmujący sporty wysokiego ryzyka na rok od dnia zakupu (m.in. wspinaczka, wycieczki poza szlakiem z przewodnikiem): 420,00 zł

 

D) Składnik ubezpieczenia:
100 000 zł – NNW, OC, koszty leczenia oraz koszty transportu do kraju (100 000 zł dla każdej z opcji)
50 000 zł – koszty poszukiwania i ratownictwa w przypadku zaginięcia (helikopter), koszty poszukiwania i ratownictwa ze względu na warunki pogodowe (50 000 zł dla każdej z opcji)
W przypadku ubezpieczenia obejmującego spory wysokiego ryzyka kwota kosztów poszukiwania i ratownictwa ze względu na warunki pogodowe oraz ubezpieczenie awarii sprzętu wynosi 100 000 zł (reszta jak wyżej)
Ubezpieczenie zawiera Assistance podstawowy
Ubezpieczenie awarii sprzętu do 100 000 zł – tylko opcji sporty wysokiego ryzyka, w tym przypadku ubezpieczyciel pokryje koszty akcji, jeżeli awaria sprzętu spowoduje brak możliwości bezpiecznego powrotu do bazy. Samo zgubienie czy zniszczenie sprzętu nie jest ubezpieczone

Koszt ubezpieczenia na szlaki turystyczne na 120 dni od dnia zakupu: 109,00 zł
Koszt ubezpieczenia na szlaki turystyczne na rok od dnia zakupu: 177,00 zł

Koszt ubezpieczenia obejmujący sporty wysokiego ryzyka na 120 dni od dnia zakupu (m.in. wspinaczka z użyciem sprzętu do asekuracji, wycieczki poza szlakiem z przewodnikiem): 284,00 zł
Koszt ubezpieczenia obejmujący sporty wysokiego ryzyka na rok od dnia zakupu (m.in. wspinaczka, wycieczki poza szlakiem z przewodnikiem): 473,00 zł

 

4. Wybierz długość okresu ubezpieczenia:

Pod tabelką masz do wyboru ubezpieczenie na 120 dni lub rok. Ubezpieczenie PZU "Szlaki bez Granic" działa na 120 lub 365 dni od dnia zakupu!

5. Przynależność Ubezpieczonego do Klubu Tatrzańskiego

Jeżeli jesteś członkiem Klubu wybierz „TAK” i wpisz numer swojej karty - wtedy ubezpieczenie będzie dużo tańsze. Jeżeli nie jesteś członkiem Klubu zaznacz opcję „NIE”. 

Jeżeli chciałbyś zostać członkiem Klubu Tatrzańskiego i zapoznać się z jego działalnością KLIKNIJ TUTAJ

6. Płatność składki

Kliknij przelicz składkę, aby dowiedzieć się, ile zapłacisz za ubezpieczenie.

7. Po przeliczeniu składki wybierz formę płatności i kliknij „Dalej”.

Tam będziesz musiał podać swoje dane oraz zdecydować, od którego dnia polisa ma być aktywna. Możesz kupić ubezpieczenie "Szlaki bez Granic" już teraz z aktywacją od wybranego dnia.

Po wypełnieniu wszystkich pól zaznacz niezbędne zgody, zapoznaj się z regulaminem, opłać składkę i gotowe. Swoją polisę dostaniesz e-mailem. 

OWU "Szlaki bez Granic"
Warunki dodatkowe "Szlaki bez Granic"

Ubezpieczenie "Szlaki bez Granic" 120-dniowe oraz roczne, już od 62 zł!