Ubezpieczenia w Tatry Słowackie

Portal Tatrzański, organizator Klubu Tatrzańskiego, wraz z firmą iExpert.pl opracował ubezpieczenie w góry jakiego jeszcze na rynku nie było! Mowa o zupełnie nowej ofercie na rynku, czyli polisie Szlaki bez Granic w PZU. Czym jest to ubezpieczenie i dla kogo jest przeznaczone? Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź korzyści.

Dla kogo jest ubezpieczenie Szlaki bez Granic?

Ubezpieczenie Szlaki bez Granic to idealne rozwiązanie dla turystów szlakowych jak i taterników oraz wszystkich, którzy poruszają się po polskich górach. Działa ono bowiem we wszystkich rodzimych pasmach górskich oraz w pasie przygranicznym, do trzydziestu kilometrów w głąb sąsiadujących z Polską państw. Zatem sprawdzi się idealnie także w Tatrach Słowackich.

Ubezpieczenie dostępne jest w dwóch wariantach: turystycznym i sportowym (z rozszerzeniem o sporty wysokiego ryzyka oraz wyczynowy udział w biegach górskich, również maratonach oraz ultramaratonach!).

Szeroki zakres ochrony

Szlaki bez Granic to program, który zapewnia ochronę w postaci NNW (ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków), OC (ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej), a po przekroczeniu granicy także pokrycie kosztów leczenia, kosztów poszukiwania i ratownictwa (także z użyciem helikoptera) oraz powrotu do kraju i usługi assistance.

Sumy gwarancyjne w programie


NNW: od 30 do 100 tys. zł
OC: od 30 do 100 tys. zł
Koszty leczenia: od 30 do 100 tys. zł
Koszty poszukiwania i ratownictwa w przypadku zaginięcia: 50 tys. zł
Koszty poszukiwania i ratownictwa ze względu na warunki pogodowe: 50 tys. zł (w wariancie sportowym także ze względu na awarię sprzętu: do 100 tys. zł)
Koszty transportu do kraju: od 30 do 100 tys. zł

Warto zwrócić uwagę na dużą kwotę ratownictwa, mowa również o akcji z użyciem helikoptera. W wariancie turystycznym wynosi ona zawsze 50 000 zł, a w sportowym nawet do 100 000 zł. To kwota, która pozwoli nawet na kilkudniową akcję ratunkową. Koszty dzienne ratownictwa na Słowacji wahają się od 2 do 4 tys. euro za dzień. Dzięki takiej polisie naprawdę możesz czuć się bezpiecznie.

Elastyczna oferta


- na sezon lub rok. Niewątpliwą nowością jest możliwość wyboru ubezpieczenia 120-dniowego. Wariant ten dedykowany jest na sezon letni lub zimowy. Korzystna jest także cena, bowiem najtańszy wariant dla turystów szlakowych kosztuje 62 zł za 120 dni (dla członków Klubu Tatrzańskiego 44 zł). 

- dla turysty lub sportowca. W podstawowym zakresie ubezpieczenia ochroną objęte są aktywności takie jak oraz wspinaczka niewymagająca użycia sprzętu asekuracyjnego. Każdego, kto uprawia tzw. sporty wysokiego ryzyka, zachęcamy do wybrania ochrony rozszerzonej - polisa w tym wariancie działa także podczas m.in. kolarstwa górskiego, wspinaczki wymagającej sprzętu asekuracyjnego oraz obejmuje wyczynowy udział w biegach i maratonach górskich. W sumie polisa obejmuje ponad 30 aktywności górskich.

Wykup ubezpieczenie

Zapisz się do Klubu, aby nabyć ubezpieczenie Szlaki bez Granic taniej!