szlak wokół Tatr

Trasa rowerowa z Nowego Targu do słowackiej Trsteny prowadzi asfaltową drogą po nasypie dawnej linii kolejowej Nowy Targ – Sucha Góra. Świetnie nadaje się także do jazdy na rolkach.

Trasa rozpoczyna się na obrzeżach Nowego Targu przy drodze krajowej 47 z Krakowa do Zakopanego (Zakopiance) w pobliżu restauracji i hotelu „Skalny Dworek”. Dojazd do głównej trasy szlaku jest możliwy również z ulicy Ludźmierskiej. Na początku należy przekroczyć tory kolejowe, następnie trasa prowadzi przez świerkowy las i później wzdłuż drogi do Czarnego Dunajca. 

Podczas jazdy można podziwiać wspaniałą panoramę Tatr rozciągającą się ponad polami i łąkami. Na trasie znajdują się miejsca, gdzie moża odpocząć: wiaty ze stolikami i ławeczkami. Szlak jest prosty, na całej długości wyasfaltowany, nie ma na nim wymagających podjazdów ani trudnych zjazdów. Doskonale nadaje się na wypad z dziećmi, ponieważ nikomu nie sprawi trudności. 

20,6 km trasy znajduje się w Polsce, pozostałe 14,4 km biegnie już przez Słowację. 

Dokładny przebieg trasy:
Nowy Targ, Bór Kombinacki – Ludźmierz (3 km) – Rogoźnik (6 km) – rozwidlenie z trasą chochołowsko-wierchową w Starem Bystrem (8 km) – Czarny Dunajec (11 km) – Podczerwone (17 km) – granica państwa (20,6 km) – Suchá Hora – Hladovka – Liesek – Trstená