Raczki na buty

Okresy przejściowe w górach mogą być niewyobrażalnie piękne. Jesień częstuje nas porcją niesamowitych kolorów, a wczesna wiosna cieszy pierwszymi od dawna, ciepłymi promieniami słońca. Jednak w górach to również trudniejszy czas, kiedy możemy spotkać się z oszronionymi lub oblodzonymi szlakami, a na takie spacery standardowe górskie buty mogą nie być wystarczające. Z pomocą przychodzą wówczas raczki na buty. 

Dlaczego warto stosować raczki na buty?

Raczki na buty mają kilka niezmiernie ważnych zalet, dzięki którym jesienne i wiosenne spacery po górach będą o wiele bezpieczniejsze i łatwiejsze. Warto zatem mieć takie akcesoria przy sobie i dzięki nim zachować pełny komfort wędrówek.

Praktyczne akcesorium na górskie wędrówki

Raczki to forma dodatkowej podeszwy do buta, którą manualnie zakłada się na standardowe buty trekkingowe. Mają niewielkie zęby, które pomagają przejść bezpiecznie po oblodzonym lub oszronionym gruncie. Dzięki nim łatwiejsze stają się wędrówki w trudnych warunkach. Nie musisz zatem rezygnować ze spacerów po górach w okresie przejściowym.

Niewielka waga i niewielki rozmiar

Raczki na buty zajmują w plecaku bardzo niewiele miejsca, właściwie nie odczujesz również ich wagi. Spokojnie możesz zabrać je również na dłuższe wędrówki, podczas których trzeba się liczyć ze zmęczeniem. Raczki z pewnością na nie wpłyną. 

Raczki również dla amatorów

Raczki są sprzętem górskim, ale chętnie korzystają z niego również osoby, które nie są profesjonalistami. Można zaopatrzyć się w niego tylko po to, by bezpiecznie spacerować po niewymagającym terenie i cieszyć się pięknymi warunkami, które panują jesienią i zimą na terenach górzystych. 

Niewysoka cena raczków

Raczki na buty to niewielki wydatek. W dobrych sklepach można kupić je za kwotę kilkudziesięciu złotych i tym samym zyskać swoje bezpieczeństwo podczas górskich wypraw na łagodne tereny. 

Cena jest niewysoka w stosunku do raków na buty o których pisaliśmy artykuł: Raki a raczki na buty – jak odróżnić i które wybrać?

Bardzo łatwa obsługa sprzętu

Co więcej, nie potrzebujemy żadnej specjalistycznej wiedzy, by móc obsłużyć raczki. Ich założenie na podeszwy butów jest niezwykle proste i zajmuje najczęściej nie więcej, niż kilkadziesiąt sekund. Z powodzeniem mogą korzystać z tego sprzętu również amatorzy, którzy nie mieli wcześniej do czynienia ze sprzętem górskim. 

Raczki na buty – tylko zaufane marki

Wybierając raczki na buty warto opierać się wyłącznie na produktach zaufanych marek, które produkują z dobrej jakości materiałów. Dzięki temu masz pewność, że kupujesz akcesoria, które posłużą Ci przez dłużej, niż jeden sezon. Bo na wędrówki po górach ochotę ma się cały czas!