Morskie Oko kamery TOPR z kamery TOPR

Przed nami pierwszy weekend lipca, z modeli wynika, że pogoda będzie bardzo ładna. Niestety poza piątkiem, czyli dzisiejszym dniem. Zatem czego możemy spodziewać się w ten lipcowy weekend?

Piątek, 3 lipca 2020

Dzisiaj należy uważać na lokalne burze oraz opady deszczu. Widoki także będą możliwe, bowiem czas nasłonecznienia wyniesie do 2 lub 3 godzin. Wiatr będzie wiał na graniach z prędkością do 15 km/h, czyli będzie praktycznie bezwietrznie. W Zakopanem można spodziewać się temperatur około 19 kresek, a na Kasprowym Wierchu 12. Należy zatem zabrać ciepłe, jak i przeciwdeszczowe ubrania na wycieczkę.

Sobota, 4 lipca 2020

Środek weekendu będzie wstępem do dobrej pogody. Czas nasłonecznienia wyniesie 5/6 godzin, więc można spodziewać się zachmurzeń, ale będzie ładnie. Przede wszystkim nie będzie padać. Temperatura nie będzie zbyt wysoka. Na Kasprowym do 10 kresek, a w Zakopanem do 19. To jednak miła odmiana po ostatnich upałach. Będzie praktycznie bezwietrznie, około 5 km/h na graniach. Jak widać warunki do uprawiania turystyki będą dobre.

Niedziela, 5 lipca 2020

To będzie bez wątpienia perła tego weekendu. Brak deszczu, 12 godzin słońca i wiatr ledwie 10 km/h. Dodatkowo do 15 kresek na Kasprowym i 24 w Zakopanem. Co to oznacza? Ruszajcie na szlaki, tylko z głową i zabierzcie krem do opalania, bowiem będzie naprawdę bardzo, ale to bardzo pięknie. Warunki idealne.

Jak widać z każdym dniem pogoda będzie ulegała poprawie. Najładniejsza będzie niedziela, chociaż sobota też będzie oferowała dobre warunki, nawet pomimo mniejszej widoczności. Pamiętajcie, aby korzystać z pogody z głową.