Biegacze zmierzą się w sumie na trzech dystansach. Dwa z nich – 68 i 27 km – powiodą ich przepięknymi zakątkami Tatr Zachodnich, trzeci zaś jest zdecydowanie krótszy, bo ma zaledwie 300 metrów. Nie jest to jednak „spacerek”, gdyż mowa o biegu na samą Wielką Krokiew! To aż 140 metrów przewyższenia, co w zestawieniu z niewielkim dystansem pokazuje, że będzie nie lada „wyrypa”!
Poza biegami odbędą się wyścig rowerowy oraz zawody we wspinaczce na czas. Ponadto zaplanowano także atrakcje dla innych osób. Odbędą się między innymi prelekcje na temat Tatr czy zajęcia dla najmłodszych.
W związku z planowanym wydarzeniem można spodziewać się bardzo dużego ruchu na szlakach, które pokrywają się z trasami zawodów. Warto także pamiętać, że w tym samym czasie odbywa się akcja „Czyste Tatry”, która z całą pewnością tradycyjnie przyciągnie mnóstwo osób.