Na opublikowanym w sieci filmie widać, jak mężczyzna przebywa na konstrukcji podpory kolei linowej. Starał się ukryć swoją tożsamość, zasłaniając twarz kapturem i kołnierzem kurtki. Samo wejście na element infrastruktury PKL jest zabronione, podobnie jak opuszczanie wyznaczonych szlaków turystycznych na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Nagranie szybko rozprzestrzeniło się w mediach społecznościowych i spotkało się z jednoznacznie negatywną reakcją miłośników gór. Serwis Tatry Official udostępnił film jako przestrogę, zwracając uwagę, że podobne zachowania mogą prowadzić do tragicznych konsekwencji, zwłaszcza podczas deszczowej pogody i przy ryzyku wystąpienia burz.
Osoby związane ze środowiskiem górskim przypominają, że metalowe podpory kolei w czasie opadów są bardzo śliskie, a podczas wyładowań atmosferycznych stanowią szczególnie niebezpieczne miejsce. Możliwe różnież, że sprawą zajmą się odpowiednie służby.