Narty Strbske Pleso

Dla narciarzy szukających wysokogórskich wrażeń, lecz w granicach stacji narciarskiej, ciekawą alternatywą jest Štrbské Pleso - nieco mniej popularne niż Tatrzańska Łomnica czy Kasprowy Wierch.

Ta mniejsza popularność nie przekłada się na mniejszą atrakcyjność tego miejsca. Do dyspozycji narciarzy oddano tu całą masę możliwości, a wszystko to w bajecznym otoczeniu Tatr, w granicach najwyżej położonej w tatrzańskiej miejscowości, na wysokości od 1300 do 1800 m.

Największa atrakcję stanowi niewątpliwie szybka i długa 4-osobowa kolej krzesełkowa Solisko Express. Ma ona ponad 2 km długości i wywozi na wysokość 1814 m, w okolice słynnego schroniska pod Soliskiem. Dociera tu także drugie krzesełko, 6-osobowa Furkota o długości 1100 m. Pomiędzy kolejkami poprowadzono średniotrudną trasę zjazdową, która w dwóch wariantach doprowadza nas do dolnej części kompleksu.

A tu także sporo atrakcji, z których wyróżnia się charakterystyczny, zakręcający wyciąg orczykowy Interski I o długości 865 m. Do dyspozycji mamy także dwuosobowe krzesełko oraz orczyki dla uczących się jeździć. W tej części oprócz tras czerwonych znajdują się także trasy niebieskie oraz snowpark.