narty na Słowacji Dolina Rohacka

Rohacze-Dolina Spalona to ośrodek narciarski znajdujący się około 30 km od przejścia granicznego w Chyżnem. Można znaleźć tam trasy o różnym stopniu trudności.

Centrum dysponuje trasami o łącznej długości 2,2 km. Poziom trudności jest zróżnicowany - znajdują się tam dwa wyciągi i pole ćwiczebne dla dzieci i początkujących, natomiast dla bardziej zaawansowanych narciarzy przeznaczona jest długa trasa rozpoczynająca się na wysokości 1460 m n.p.m., na którą można wyjechać kolejką krzesełkową. Do dyspozycji jest także nowo wybudowany park snowboardowy.

Śnieg utrzymuje się na stokach od jesieni do wiosny dzięki północnej ekspozycji stoków i specyficznemu mikroklimatowi, zatem sezon narciarski trwa dłużej niż w większości pozostałych ośrodków na Słowacji. Jednak ze względu na brak sztucznego oświetlenia nie jest możliwa jazda po zmroku.

W okolicy znajdują się dodatkowo trasy biegowe o długości około 5 kilometrów, a także 2-kilometrowa trasa biatlonowa wokół Zuberca. Dodatkową atrakcją jest możliwość wycieczki do Zamku Orawskiego; w pobliżu stacji można także zażyć kąpieli termalnych lub wybrać się do odległego o około 30 km aquaparku Tatralandia.


Cennik:
2 godziny dorośli: 16 euro, uczniowie, studenci i emeryci: 13 euro, dzieci do 12. roku życia: 11 euro

3 godziny dorośli: 19 euro, uczniowie, studenci i emeryci: 17 euro, dzieci do 12. roku życia: 13 euro

cały dzień dorośli: 25 euro, uczniowie, studenci i emeryci: 22 euro, dzieci do 12. roku życia: 18 euro

Z dokładnym cennikiem można się zapoznać na stronie internetowej ośrodka.

Kontakt:
Telefon: +421 43 53 95 210
Mail: tatrawest@tatrawest.sk
Strona internetowa: rohacespalena.sk