Gdzie jechać w góry jesienią?

Lato, lato iii... nawet nie wiesz, kiedy się skończyło. Czy to znaczy, że musisz rezygnować z górskich eskapad? Nic bardziej mylnego! Nawet jeśli nie wyobrażasz sobie wędrowania w "drugim śniegu" tego roku (bo pierwszy jak zwykle zaskoczył na początku lipca), nie musisz odkładać marzeń o szczytach na kolejny rok. Jest wiele wspaniałych miejsc do trekkingu czy via ferrat idealnych jako odskoczna od jesiennej słoty i kapryśnej pogody. 

Jesień to idealny moment na odkrywanie pasm góskich na południu Europy, ponieważ latem jest tam dla wielu osób zbyt gorąco jak na górskie aktywności. 

WŁOCHY

Rejon Lago di Garda jest jednym z najpiękniejszych w całych Włoszech i jednocześnie sercem wspinaczki. Miejscowości Riva del Garda i Arco są mekką wspinaczy. Atutem tego regionu jest też bliskość Dolomitów. Stabilna pogoda zapewni maksimum bezpieczeństwa na via ferratach, które podczas burz są śmiertelnie niebezpieczne. Komfort związany z dobrymi warunkami jest w takich miejscach nieoceniony. Tempratury powietrza w październiku sięgają 25 stopni, a wody 19! Tym samym woda w jeziorze Lago di Garda jesienią jest wyższa niż w szczycie sezonu nad Bałtykiem! 

CHORWACJA

Góry Dynarskie w Chorwacji to wyjątkowe pasmo górskie: dzikie, o bezkresnych krajobrazach z Morzem Adriatyckim w tle. Zaskakują pustymi szlakami i budową - całkiem inną niż nasze swojskie Tatry. Niewątpliwym atutem tego regionu jest możliwość morskich kąpieli po powrocie z trekkingu. Park Narodowy Paklenica słynie z pięknych wąwozów. To właśnie tutaj kręcono filmy do kultowego już filmu Winnetou. Temperatura powietrza oscyluje w październiku w granicach 20 stopni, a temperatura wody 19. 

 

Na wycieczki do Włoch i Chorwacji możesz się wybrać również z Portalem Tatrzańskim:

Wyjazd na Via Ferraty do Włoch

Wyjazd w Góry Dynarskie do Chorwacji