Ręcznik szybkoschnący Rockland Frotte

Ręcznik szybkoschnący frotte firmy Rockland wykonany został z higroskopijnej mieszanki włókien, dzięki którym wysycha zdecydowanie szybciej niż zwykły materiał, jednocześnie chłonie wilgoć szybciej niż zwykłe ręczniki. Bardzo lekki i kompaktowy, idealny na każdą kilkudniową wycieczkę, świetnie sprawdzi się również jako podręczny ręcznik na basen lub  na siłownię.

Ręcznik jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu zmieści się w każdym zakątku plecaka, a jego minimalna waga sprawi, że nie odczujemy dodatkowego obciążenia w wyposażeniu. Można go suszyć w suszarce mechanicznej lub na wolnym powietrzu. Nadaje się do prania w standardowych pralkach.

Wyposażony został w praktyczny przewiewny pokrowiec ze ściągaczem, który zapewnia cyrkulację powietrza, dzięki czemu nawet w czasie transportu wysycha bardzo szybko. Ręcznik szybkoschnący Rockland Frotte, to doskonałe rozwiązanie dla najbardziej wymagających turystów, którzy cenią sobie chłonność, błyskawiczne wysychanie oraz kompaktowość produktu. Polecany zarówno na biwak, jak i solidną górską wyprawę. Idealny dla początkujących jak i doświadczonych turystów.

Wstępnie ręcznik miał służyć do wycierania po treningu, ale jego chrztem bojowym było wyjście na basen. W porównaniu do zwykłych ręczników, ten zajmował bardzo mało miejsca w torbie. Zwinięty i schowany w pokrowiec nie waży praktycznie nic.
Ręcznik jest bardzo miły w dotyku oraz ma bardzo wysoką chłonność. Po wytarciu się, ręcznik mimo, że pobrał dość sporą ilość wody, nie był tak ciężki jak zwykłe ręczniki.

Ręcznik szybkoschnący jak sama nazwa mówi, schnie naprawdę bardzo szybko. Rozwieszony na świeżym powietrzu po około 30 minutach był już całkowicie suchy. W porównaniu z innymi ręcznikami gotowy był do kolejnego użytku.

Ręcznik używany był również w terenie. Po kilkugodzinnej wycieczce posłużył do wytarcia się przy górskim strumieniu. Ręcznik przytroczony do plecaka wysechł błyskawicznie (ok. 10 minut), schowany do praktycznego pokrowca zmieścił się do bocznej siatki plecaka.

Ręcznik szybkoschnący Rockland Frotte to propozycja dla osób, które nie wyobrażają sobie wyjazdu w góry lub pod namiot bez tego gadżetu. Używany również po treningach lub na basenie sprawi, że będzie zawsze pod ręką.

 

Specyfikacja:

 • Materiał: mikrofibra frotte
 • Skład:
  - 85% poliester
  - 15% poliamid
 • Wymiary: 50 x 100 cm
 • Waga: 150 g
 • Wysoka chłonność
 • Błyskawiczne wysychanie
 • Pokrowiec z siatki zamykany zamkiem
 • Wymiary transportowe: 18 x 9 cm
 • Nadaje się do suszenia na wolnym powietrzu lub w suszarce mechanicznej
 • Nadaje się do prania w standardowych pralkach