Skarpety Smartwool Trekking Heavy Crew

Bardzo mocne, grube i wytrzymałe skarpety trekkingowe. Sposób ich wykonania gwarantuje, że sprawdzą się w dość wymagającym terenie. Polecane również do biegania podczas chłodnych dni.

Skarpety Smartwool Trekking Heavy Crew wykonane zostały z najwyższej jakości wełny merino 80%, nylonu 19% i elastanu 1%, dzięki czemu świetnie oddychają i odprowadzają wilgoć na zewnątrz skarpety. Dzięki wzmocnieniom na pięcie oraz palcach, skarpety nie obcierają, a ściągacz w górnej części utrzymuje skarpetę w jednym miejscu jednocześnie nie powodując ucisku w okolicach łydki.

Skarpety zostały wyposażone w technologię WOW™ (Wool On Wool), która polega na zastosowaniu podwójnej wełny z merynosów w miejscach najbardziej narażonych na przetarcia. Dzięki temu wełna skutecznie chroni stopy oraz wydłuża żywotność skarpet.

Dzięki temu patentowi nie było potrzeby dodawania syntetycznych włókien, które wzmacniają ją, ale jednocześnie obniżają zdolność do transportu wilgoci, jak również chłoną nieprzyjemne zapachy.

Zastosowana technologia SmartWoll Fit System zapewnia stabilność oraz to, że skarpety nie zsuwają się ze stopy i kostki, dzięki specjalnym bezuciskowym ściągaczom.

Na palcach zostały zastosowane płaskie szwy, które podczas schodzenia w stromym terenie nie powodują dyskomfortu, kiedy palce często dotykają czubka buta.

Skarpety testowane były w Tatrach Polskich w styczniu na Czerwonych Wierchach oraz na Babiej Górze, przy dość  szerokim zakresie temperatur od +5 do -16. Przyznam szczerze, że bardzo zaskoczyła mnie amortyzacja grubej wełny merino. Przy podejściach i zejściach nie odczułem skalnego, twardego terenu, a wędrówka po asflacie nie była tak uciążliwa jak dotychczas.

Skarpety używałem dwa dni pod rząd, przy dość dużym wysiłku fizycznym. Naturalne właściwości wełny z merynosów skutecznie odprowadzały wilgoć na zewnątrz skarpety pozostawiając stopy suche do końca wędrówki. Skarpety bardzo dobrze wykonane, widoczne są wzmocnienia dodatkową ilością wełny oraz płaskie szwy dzięki którym, palce nie zostały poobcierane podczas schodzenia w stromym terenie.

Zaskakująca jest również grubość wełny na całej długości wewnątrz skarpety. Mimo, że skarpety te, nie są najgrubszym wariantem firmy Smartwool, to posiadają sporą ilość wełny (80%!) i to widać. Przy temperaturze -16 oraz dość silnym wietrze, nie odczułem jakiegokolwiek chłodu, nawet podczas licznych przerw moje stopy miały zapewniony komfort termiczny przez cały dzień.

Skarpety posiadam w rozmiarze mniejszym niż zwykle noszę i są one idealnie dopasowane do stopy. Nie ściągają się podczas wkładania i zdejmowania obuwia. Ponadto nie są zbyt ciasne w okolicy łydki i nie ograniczają ruchów. Przy ewentualnej cienkiej skarpetce również nie krępują stóp.

Moim zdaniem skarpety świetnie nadają się na trekking w trudnym terenie niezależnie od pory roku. Grubość, izolacja cieplna i amortyzacja sprawiają, że spełnią oczekiwania w każdych warunkach pogodowych.

 

Specyfikacja:

- Technologia WOW™

- SmartWool Fit System™

- Płaskie szwy na palcach

- Dodatkowy ściągacz na śródstopiu

- 80% wełna, 19% Nylon, 1% Elastan

- Wysokość: ponad kostkę