schroniska w Tatrach Słowackich

Schroniska w Tatrach Słowackich - odkryj nieznane! Przygotowaliśmy subiektywną listę pięciu schronisk w Tatrach Słowackich, które urzekły nas swoim klimatem lub położeniem. 

Schronisko Téryego

Jest najwyżej położonym, czynnym przez cały rok schroniskiem w Tatrach. Roztacza się z niego widok na Pośrednią Grań, Łomnicę i Lodowy Szczyt. By zbudować schronisko budowniczy przetransportowali na swoich plecach ponad 50 ton materiału budowlanego.

Szczegółowy opis

Zbójnicka Chata

Położona w Dolinie Staroleśnej. Jest czynna przez cały rok, a całe zaopatrzenie zapewniają tatrzańscy nosicze. Zbójnicka Chata to dobry punkt startowy m. in. na Czerwoną Ławkę. Schronisko dysponuje 16 miejscami noclegowymi we wspólnej sypialni.

Szczegółowy opis

Chata pod Rysami

Wyżej w Tatrach spać już legalnie nie można. To tutaj znajduje się słynna toaleta - jedna ze ścian toalety jest przeszklona i stanowi niesamowity punkt widokowy. Schronisko zaopatrywane jest przez tatrzańskich nosiczy. Również każdy turysta, w zamian np. za ciepłą herbatę, może zanieść przygotowane wcześniej ładunki do chaty.

Szczegółowy opis

Chata Plesnievec

... czyli inaczej Schronisko pod Szarotką. Jest jedynym schroniskiem tatrzańskim, usytuowanym na zboczach Tatr Bielskich. Szarotka funkcjonuje przez cały rok, w zależności od natężenia ruchu turystycznego. Słynie z przepysznego kapuśniaka i zupy czosnkowej. 

Szczegółowy opis

Chata Zverovka

W Polsce znana jako Schronisko na Zwierówce. W jego okolicy znajduje się stróżówka HZS. Widok ze schroniska obejmuje panoramę grani głównej, od grzbietu Przedniego Salatyna, aż po Rohacz Płaczliwy. Stanowi idealną bazę wypadową w Dolinę Rohacką, na Brestową, Banówkę czy Grzesia.

Szczegółowy opis