Szczyrbskie Jezioro – Strbske Pleso

Znudziło Ci się Zakopane? A może by tak... odwiedzić jakieś klimatyczne miasteczko w Tatrach Słowackich? Przedstawiamy subiektywny ranking pięciu najładniejszych tatrzańskich miejscowości po stronie słowackiej.

Szczyrbskie Jezioro

Miejscowość leży na wysokości nieco ponad 1300 m n.p.m. u stóp Tatr Wysokich i zajmuje pierwsze miejsce w naszym rankingu. Roztacza się stąd niesamowity widok na Tatry Niżne oraz Dolinę Liptowska i Popradzką. Niewątpliwie największym walorem przyrodniczym miejscowości jest jezioro Szczyrbskie Pleso – drugie co do wielkości w słowackich Tatrach Wysokich.

Dowiedz się więcej

Stary Smokowiec

Nad miejscowością góruje rozległy masyw Sławkowskiego Szczytu, a ona sama leży na wysokości 1010 m n.p.m. Jest najstarszą turystyczną osadą tatrzańską i największym miastem z tzw. "grupy Smokowców". Odbywają się tu mistrzostwa w artystycznym rzeźbieniu w lodzie zwane Tatry Ice Master.

Dowiedz się więcej

Tatrzańska Łomnica

Tatrzańska Łomnica jest jednym z największych podtatrzańskich miast. Miejscowość położona jest w pobliżu drugiego najwyższego szczytu Tatr - Łomnicy. Tatrzańska Łomnica stanowi ważny ośrodek narciarski, co roku odbywają się tu zawody o Puchar Europy i Świata. Dla amatorów innych sportów, miejscowość oferuje ośrodki dostosowane do uprawiania łyżwiarstwa, fitness, paraglidingu, baseny, pola golfowe i ośrodek sportów konnych.

Dowiedz się więcej

Ždiar

Ždiar znajduje się zaledwie 12 kilometrów od granicy polsko - słowackiej, co jest niewątpliwym atutem tej miejscowości, a właściwie wioski. Pierwsze wzmianki na jej temat pochodzą już z 1409 roku. W Ždiarze wciąż żywy jest folklor góralski. Teraz Ždiar kojarzy się głownie z jedną z najpopularniejszych "górskich" atrakcji - Chodnikiem Koronami Drzew. 

Dowiedz się więcej

Jaworzyna Tatrzańska

Miejscowość otoczona wspaniałymi tatrzańskimi szczytami. To idealnie miejsce dla spragnionych spokoju, odpoczynku i kontaktu z Tatrami. W Jaworzynie Tatrzańskiej zaczyna się zielony szlak, prowadzący Doliną Jaworową aż na Lodową Przełęcz. Z kolei zimą funkcjonuje tu ośrodek narciarski. 

Dowiedz się więcej