Dolina Kieżmarska

Wspólne spędzanie czasu z rodziną na górskich szlakach. Czy jest coś lepszego? Prezentujemy pięć szlaków w Tatrach Słowackich dla całej rodziny!

Śląski Dom

Dolina Wielicka, w której znajduje się Śląski Dom, jest jedną z najmniejszych tatrzańskich dolin. Hotel górski znajduje się tuż obok Wielickiego Stawu, u stóp Gerlacha. Obecny budynek hotelowy został wybudowany w 1968 roku. Całą trasę można pokonać drogą asfaltową lub klasycznym szlakiem. 

Pełny opis wycieczki

Dolina Kieżmarska

Dolina Kieżmarska znajduje się na gtanicy Tatr Wysokich i Tatr Bielskich. Schronisko w Dolinie Kieżmarskiej położone jest przy samym Zielonym Stawie Kieżmarskim. Od Zielonego Stawu znakowana na czerwono ścieżka prowadzi kamiennymi stopniami łagodnie w górę. Idąc wśród kosówek możemy podziwiać Mały Kieżmarski Szczyt i Durny Szczyt.

Pełny opis wycieczki

Popradzki Staw

Niebieskim szlakiem nad Popradzki Staw można dojść nie tylko na piechotę, ale i dojechać rowerem. Ze względu na stopień trudności i długość trasy, jest ona chętnie wybierana przez rodziny z dziećmi. Przy Schronisku nad Popradzkim Stawem krzyżują się szlaki ze Szczyrbskiego Jeziora, Magistrala Tatrzańska i szlak na Rysy.

Pełny opis wycieczki

Rohackie Stawy

Szlak wiedzie malowniczymi zakątkami Tatr Zachodnich i nie nie sprawia trudności technicznych. Rohackie Stawy (Roháčske plesá) położone są w górnej części Doliny Rohackiej. W ich otoczeniu można podziwiać Trzy Kopy, a na wschodzie garb Wołowca. 

Pełny opis wycieczki

Skrajne Solisko

Wycieczka na Skrajne Solisko jest jedną z ambitniejszych w tym zestawieniu. Skrajne Solisko to szczyt w pobliżu Szczyrbskiego Jeziora. Wznosi się na wysokość 2117 m n.p.m., a na jego zboczach znajduje się górna stacja kolejki, budynki wyciągu narciarskiego i schronisko na Solisku. 

Pełny opis wycieczki