Ścieżka Koronami Drzew

Ścieżka Koronami Drzew została otwarta pod koniec września 2017 roku i od razu stała się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Tatrach Słowackich. Ścieżka zawieszona zawieszona 24 m nad ziemią cieszy się ogromną popularnością. Wybraliśmy się do Doliny Bachledowej, by sprawdzić, jak tam jest.

Cała ścieżka o długości 1234 m dostosowana jest do potrzeb całych rodzin i osób starszych, z czego 603 metry znajdują się w zawieszeniu. Jej zwieńczeniem jest 32-metrowa wieża widokowa, z której rozpościera się widok na Tatry i Pieniński Park Narodowy. Położona jest bowiem na granicy Tatrzańskiego i Pienińskiego Parku Narodowego. Na trasie znajdują się tzw. punkty adrenaliny, będące urozmaiceniem wycieczki (oczywiście można je ominąć) i punkty dydaktyczne - tam można dowiedzieć się więcej o lokalnej florze czy faunie. Największą radość wśród dzieci wzbudza zjeżdżalnia wokół wieży widokowej (niedostępna zimą) i sieć adrenalinowa w środku panoramicznego tarasu widokowego.

Dojazd

Ścieżka w Koronach Drzew znajduje się tuż przy ośrodku narciarskim Bachledova Dolina w Zdiarze, 40 kilometrów od Zakopanego. Najłatwiej jest dojechać przez Łysą Polanę. 

Godziny otwarcia

Kwiecień – Maj    9:00 – 17:00 
Czerwiec – Wrzesień    9:00 – 19:00 
Październik    9:00 – 17:00 
Listopad – Marzec    9:00 – 16:00 

Ceny biletów

Osoba dorosła – 10 euro
Dziecko (3-14 lat) i senior powyżej 65 r.ż. - 7,5 euro
Bilet rodzinny (2+2) – 25 euro

Do ścieżki można dojechać wyciągiem, który jest dodatkowo płatny. Warto pamiętać, że sprzedaż biletów kończy się zawsze godzinę przed zamknięciem.

Turystów zachwyca przede wszystkim widok na Tatry. Z opiniami Polaków, którzy byli na Ścieżce, możesz zapoznać się tutaj.