Termy pod Tatrami

Po trudach górskiej wędrówki przyjemnie jest zrelaksować się w ciepłej wodzie. Termy to także świetny sposób, by po prostu wypocząć lub skorzystać z leczniczych właściwości wód termalnych. Oto krótki przegląd kompleksów basenowych w podtatrzańskich miejscowościach.

Termy BUKOVINA

Kompleks basenów geotermalnych znajduje się w Bukowinie Tatrzańskiej na ulicy Sportowej 22. W ofercie znajduje się 7 basenów wewnętrznych i 5 zewnętrznych. Temperatura wody waha się od 30 do 38 st. C. Ponadto można skorzystać z saun, łaźni parowych i SPA, natomiast atrakcją dla dzieci są 3 zjeżdżalnie. Na terenie kompleksu znajdują się także restauracja i kawiarnia. Za wejście na 35 minut zapłacimy od 19 do 29 zł, pakiet 4-godzinny to koszt od 39 do 69 zł, natomiast cały dzień kosztuje od 75 do 99 zł za osobę. Możliwe jest także wykupienie pakietu rodzinnego (od 169 do 249 zł) oraz pakietów VIP. Sauny są dodatkowo płatne. Termy czynne są od 9:00 do 22:00.

 

Terma Bania

Baseny termalne znajdują się w Białce Tatrzańskiej na ulicy Środkowej 181. Na kompleks składają się Strefa Relaksu, Strefa Zabawy oraz Saunarium. Moża tu korzystać z basenów zewnętrznych i wewnętrznych o temperaturze wody 34-38 st. C. W strefie przeznaczonej dla dzieci znajdują się liczne zjeżdżalnie i atrakcje wodne, takie jak kaskady, rwąca rzeka czy gejzery. Bilety dostępne są osobno do każdej ze stref lub łączone, a ich ceny wahają się od 29 zł za bilet na 4,5 godziny dla dziecka (poniedziałek-piątek) do 105 zł za bilet normalny bez limitu na wszystkie strefy (weekend). Cena biletu rodzinnego waha się od 109 do 159 zł.

 

Termy Szaflary

Termy znajdują się na Osiedlu Nowym 20 w Szaflarach. Do dyspozycji gości są 4 baseny (2 wewnętrzne i 2 zewnętrzne) z wodą o temperaturze 30-38 st. C, trzytorowa zjeżdżalnia, brodzik i zjeżdżalnia dla dzieci. Można tu korzystać także z licznych urządzeń do hydromasażu, saun, SPA i sali fitness. Koszt biletu waha się od 27 zł za wejście godzinne do 60 za bilet całodzienny, możliwe jest także wykupienie biletu rodzinnego w cenie od 114 zł za 2,5 godziny do 210 za cały dzień. 

 

Gorący Potok

Kompleks basenów w Szaflarach na Osiedlu Nowym 45. Na miejscu można korzystać z kilkunastu basenów termalnych z wodą o temperaturze 34-40 st. C. Do dyspozycji są także 4 sauny (2 suche i 2 parowe), tężnia solna, kadzie z borowiną oraz jacuzzi. Dla najmłodszych przeznaczone są dwa baseny oraz zjeżdżalnie. W Gorącym Potoku znajduje się także park linowy i najwyższa w Polsce huśtawka „Big Swing”. Ceny biletów wynoszą od 15 zł za 1,5 godziny (dzieci do lat 18) do 89 zł za bilet open na strefę basenową, sauny i kąpiel borowinową. Wejście do restauracji Beef Master gratis. Możliwe jest także wykupienie biletu rodzinnego - jego koszt wynosi od 109 do 189 zł. Dodatkowe atrakcje, takie jak park linowy czy huśtawka, płatne są osobno.

 

Chochołowskie Termy

Termy znajdują się w Chochołowie, dokładny adres to Chochołów 400. Jest to największy na Podhalu kompleks termalny, w którym do dyspozycji gości jest kilkanaście basenów o temperaturze 32-36 st. C (w tym basem pływacki i sportowy), zjeżdżalnie, łaźnia parowa, grota solna, sauny i SPA. W Strefie Leczniczej można znaleźć beczki termalne z wodą siarkową oraz basen termalny z wodą solankową jodowaną. Na terenie kompleksu znajdują się również restauracje, kawiarnia i bary oferujące napoje, a także centrum fitness czy siłownia. Ceny różnią się zależnie od sezonu - w sezonie wysokim (wakacje, święta) bilet wstępu na strefę basenową to koszt od 29 zł za wejście na 2 godziny rano (dziecko do lat 13) do 65 zł za 3-godzinne wejście dla osoby dorosłej. Bilet open na strefę basenową i saunarium to wydatek rzędu 85-119 zł, natomiast bilet rodzinny - od 160 do 249 zł.