Krupówki zimą, Zakopane

Na pewno zdarzyła Ci się kiedyś taka sytuacja - nadchodzi weekend, chcesz jechać i odpocząć w pięknym, górskim terenie, więc z wyprzedzeniem rezerwujesz nocleg na Podhalu. Organizujesz transport, namawiasz znajomych, wszystko się pięknie układa, przyjeżdżacie, by cieszyć się chwilą, tylko... pogody brak. Co robić w takiej sytuacji w mieście, gdy za oknami śnieżyca?

Niestety, pogody nie da się zamówić ani przewidzieć z długim wyprzedzeniem. Czasem też zmienia się ona w ciągu jednej chwili, pozostają nam więc spacery po Zakopanem albo szukanie jakichś okolicznych atrakcji. Na co więc przeznaczyć swój czas, by nie uznać go za stracony? Jedną z form spędzania dnia może być odwiedzanie muzeów. Zakopane jest pełne kultury, tradycji i dlatego takich miejsc na jego planie nie brakuje. Zawsze też możemy udać się do kina - znajdziemy tu dwie zwyczajne placówki i jedno, mocno efektowne, kino 7D. Miłośnicy zwierząt z pewnością ucieszą się z możliwości odwiedzenia papugarni - jest to czynna codziennie atrakcja dla wielbicieli tych kolorowych ptaków. O Jeszcze większej ilości atrakcji możecie przeczytać w TYM miejscu.

A może jesteś miłośnikiem ciepłych kąpieli i basenów? Aqua Park i termy to miejsca właśnie dla Ciebie! Jeśli nie posiadasz samochodu, zapewne nałatwiej będzie Ci dotrzeć do Aqua Parku w Zakopanem - możesz przejść się tu spacerem i dzięki temu połączyć dwie aktywności jednocześnie. Jeśli jednak posiadasz auto i masz w sobie żyłkę odkrywcy - wybierz się poza granice miasta i odkryj jedne z licznych kompleksów basenowych w podtatrzańskich miejsowościach! 

Dla miłośników spędzania czasu na świeżym, mroźnym powietrzu, dobrym rozwiązaniem jest też kulig. Co zimę korzystają z tej oferty rzesze turystów, nietrudno więc będzie znaleźć taką, która najbardziej Ci odpowiada.

I ostatnia rzecz - choć wcale nie najmniej istotna - zawsze możesz pojeździć na nartach. Zakopane oferuje zarówno wypożyczalnie sprzętu jak i - dla tych "zielonych" w temacie - szkółki jazdy. Stoków jest pełno, znajdzie się więc jakiś i dla doświadczonego narciarza, i dla osoby stawiającej swoje pierwsze kroki. Brzydka pogoda nie jest na stoku tak wielką przeszkodą, jak w sercu gór - pamiętajmy, że tu zawsze mamy w pobliżu schronienie, nie musimy więc tak bardzo obawiać się nagłych, pogodowych kaprysów.