HardaSuka triathlon

HardaSuka to nie lada wyzwanie dla startujących zawodników – są to jedne z najtrudniejszych zawodów trathlonowych na świecie. Na uczestników czeka wiele kilometrów pływania, jazdy na rowerze i biegu przez polskie Tatry.

Start odbędzie się w piątek 22 czerwca o godzinie 16:00 w Slanickiej Osadzie na Słowacji. Uczestnicy rozpoczynają zawody od przepłynięcia 5 km w Zalewie Orawskim – zbiorniku zaporowym w północnej Słowacji. Następnie muszą pokonać 225 kilometrów rowerem dookoła Tatr: od Chochołowa, przez między innymi Łysą Polanę i Zuberec, do mety w Dolinie Chochołowskiej. Na koniec czeka ich bieg przez główną grań polskich Tatr – trasa liczy 55 kilometrów i rozpoczyna się w Dolinie Chochołowskiej. Zawodnicy pobiegną przez Wołowiec, Czerwone Wierchy, Halę Gąsienicową, Krzyżne i Dolinę Pięciu Stawów do mety przy Morskim Oku. Trasa biegowa to 5 tysięcy metrów przewyższeń, całość – ponad 8 tysięcy metrów.

Na trasie obowiązują limity czasowe. Część pływacka zakończy się w piątek o 18:30, rowerowa w sobotę o 8:00. Część biegowa podzielona jest na kilka etapów, do mety zawodnicy muszą dotrzeć do godziny 22:00 w sobotę.