bieg Granią Tatr

17 sierpnia odbędzie się jeden z najpopularniejszych biegów w Tatrach - Flexistav Bieg Granią Tatr. Chętnych zawsze jest tak wielu, że uczestnicy są losowani spośród wszystkich zgłoszonych. Trasa biegu jest bardzo wymagająca i prowadzi szlakami turystycznymi polskich Tatr Zachodnich oraz Wysokich.

Do Biegu zgłosiło się 921 osób, z czego wystartować może 350 (300 jest wyłonionych w drodze losowania, a 50 przysługuje organizatorom). By mógł wziąć udział w Biegu Granią Tatr trzeba było wykazać uczestnictwo w biegach kwalifikacyjnych.  Uczestnicy przebiegną 71 kilometrów o łącznym przewyższeniu około +5000 m/-4950 m. Na szlakach będzie na nich czekała znaczna ekspozycja, luźne kamienie, dużo skał i walka z czasem, ponieważ biegaczy obowiązują limity czasowe. Po ich przekroczeniu zawodnicy nie będą mogli kontynuować zawodów. Równa się to zejściu z trasy i oddaniu numeru startowego.

Start biegu na Siwej Polanie a meta w Kuźnicach. Trasa przebiega m.in. przez Wołowiec, Kasprowy Wierch, Dolinę Pięciu Stawów. Meta jest w Kuźnicach.