Łysa Polana - przejście graniczne

Przejazd przez granicę na Łysej Polanie może zostać zamknięty. Most przez który przebiega granica polsko - słowacka jest w bardzo złym stanie technicznym.

W związku ze złym stanem technicznym mostu na Łysej Polanie, władze planują wprowadzić ograniczenie ruchu. Rozważane jest także jego całkowite zamknięcie, co z pewnością byłoby zamknięciem pewnej epoki - przejście graniczne na Łysej Polanie jest już niemal legendarne. 

Zły stan techniczny mostu znany jest władzom od lat. Burmistrz Jaworzyny Tatrzańskiej, Alena Pitoňáková mówi tutaj o bezpośrednim zagrożeniu życia. Narazie planowane jest wyłączenie z ruchu ciężarówek i autobusów. Wysoce prawdopodobne, że wprowadzenie zakazu przejazdu samochodów osobowych jest kwestią czasu. Most od lat zarządzany jest przez Słowaków. Polacy - mimo chęci naprawy - nie mogą się jej podjąć. Agata Wojtowicz z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej apeluje: „Nie chodzi tylko o naszych turystów, ale także o Słowaków, którzy jeżdżą do Zakopanego na weekend. To byłby objazd ok. 20-30 kilometrów. Drodzy Słowacy, proszę, nie róbcie tego nam”. Niezadowoleni są też kierowcy autobusów: "Takie drogi i mosty nie powinny być zamykane, ponieważ mają znaczenie międzynarodowe. Niestety Słowacy przysłali nam list. To nie była konsultacja."

Będziemy Was informować o kolejnych decyzjach.

źródło: noviny.sk