Rowerem po Tatrach polskich

Na terenie Tatr w kilku ciekawych miejscach można poruszać się na rowerze. Prezentujemy wszystkie trasy udostępnione miłośnikom tego sportu przez Tatrzański Park Narodowy.

Droga pod Reglami

Ta ścieżka zaczyna się przy Hotelu Murowanica w okolicach Kuźnic i umożliwia przejazd na rowerze aż do wylotu Doliny Chochołowskiej, na Siwą Polanę, gdzie dodatkowo zaczyna się inny fragment udostępniony rowerzystom.

- Długość trasy: 10,7 km.
- Wysokość: od 890 m do 1000 m.


Dolina Chochołowska

Z własnym rowerem można przemierzyć także Dolinę Chochołowską i to na całej długości szlaku od Siwej Polany do schroniska na Polanie Chochołowskiej. Przy wjeździe pobierana jest dodatkowa opłata za wprowadzenie roweru w wysokości 5 zł.

- Długość trasy: 6,4 km.
- Wysokość: od 930 m do 1140 m.


Kuźnice – Polana Kalatówki

Na rowerze można także pokonać bardzo popularny odcinek spod dolnej stacji kolei linowej na Kasprowy Wierch na Polanę Kalatówki, pod Hotel Górski PTTK.

- Długość trasy: 1,4 km.
- Wysokość: od 1030 m do 1200 m.


Dolina Suchej Wody – Schronisko „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej

Istnieje możliwość wjazdu na Halę Gąsienicową rowerem. W tym celu używa się czarnego szlaku turystycznego z Brzezin do Murowańca.

- Długość trasy: 6,4 km.
- Wysokość: od 1006 m do 1505 m.


Rowerzystom dodatkowo udostępniane są także dwie ścieżki w pobliżu Małego Cichego, które częściowo przebiegają przez teren parku narodowego.

Na koniec przypominamy, że korzystanie z rowerów na drodze do Morskiego Oka jest nielegalne!