Wycieczka wokół Mont Blanc

Mount Blanc – najwyższy szczyt Europy oraz jeden z symboli Alp. Na pewno chciałbyś ujrzeć go na własne oczy. Z nami masz ku temu okazję! Dołącz do nas w wyjeździe na Tour du Mont Blanc, czyli na legendarny szlak wokół tej majestatycznej góry.

Alpy od setek lat rozbudzały ludzką wyobraźnie. Z całą pewnością Ty również nie będziesz w stanie oprzeć się ich urokowi. Razem z nami przemierzysz najpiękniesze fragmenty słynnego Tour du Mont Blanc. Ponadto nasza bazową wypadową będzie rejon absolutnie kultowy wśród alpinistów. Mowa o okolicy miejscowości Chamonix, skąd co roku setki wspinaczy udaje się ku najwyższej górze Europy. Klimat tego miejsca jest wprost niepowtarzalny, a jego mieszkańcy niesamowicie przyjaźni i otwarci. Ale nasza wycieczka w okolicę Mont Blanc nie ograniczy się tylko do francuskiej części Alp. Odwiedzimy również Włochy oraz Szwajcarię – dzięki temu przyjrzymy się najwyższej górze Europy i jego potężnym lodowcom z różnych perspektyw. Finał zaś będzie jedyny w swoim rodzaju – wyjedziemy kolejką na szczyt Aiguille du Midi, który osiąga obłędną wysokość 3842 m n.p.m.! Chyba nie trzeba dodawać, że widoki stamtąd są absolutnie zniewalające.

Nasz wyjazd odbywa się w dwóch wariantach – autokarowym i samolotowym. W pierwszym z nich wspólnie ruszymy z Polski komfortowym autokarem. Liczba uczestników będzie większa (29 osób oraz dwóch przewodników i koordynator wyjazdu), ale dzięki temu będziesz mieć okazję nawiązać jeszcze więcej znajomości. Jeśli preferujesz jednak bardziej kameralne grono, wariant samolotowy będzie w sam raz dla Ciebie! Liczy bowiem razem z przewodnikiem tylko 9 osób. Jest to także dobre rozwiązanie, dla osób, którym zależy na szybszym dotarciu na miejsce. Po przylocie do włoskiego Bergamo ruszymy wygodnym busem w rejon naszego działania. Trasy dla jednego i drugiego wyjazdu pozostają takie same. Wszystko zależy od tego, czy lepiej odnajdujesz się w większym czy mniejszym towarzystwie.

W trakcie wycieczki nocujemy w klimatycznym hotelu Residence le Fontenay w miejscowości Passy nieopodal Chamonix. Miejsce to na pewno skradnie Ci serce. To za sprawą wspaniałego widoku na Mont Blanc oraz wyśmienitej kuchni. W cenie wyjazdu są śniadania w formie szwedzkiego stołu. Warto przecież dodać, że Tour du Mont Blanc to idealna opcja dla osób, które kochają smacznie zjeść. W napotykanych schroniskach zobaczysz, jak różnorodna i wspaniała jest kuchnia w różnych zakątkach najwyższych gór w Europie. Poza tym wszystkim czeka nas także wycieczka do samego Chamonix - przekonasz się, dlaczego ludzie tak lubią to miejsce!

Mimo, że Alpy kojarzone są głównie z potężnymi górami oraz wspinaczką, na drodze prawie nie napotkamy żadnych trudności technicznych (poza kilkoma miejscami ze sztucznymi ułatwieniami). Warto jednak prezentować dobrą formę, gdyż każda wycieczka to kilka godzin marszu w terenie. Jeśli jednak pokonujesz górskie szlaki zgodnie z czasami podanymi na mapach, powinieneś bez problemu radzić sobie z zaplanowanymi trasami. Często będziemy mieć możliwość skorzystać z kolejek górskich, których w rejonie masywu Mont Blanc nie brakuje.

Nasze wyjazdy odbywają się w lipcu oraz sierpniu. Aura w tej części Europy potrafi być wprost olśniewająca. Przekonaj się o tym sam i wyrusz na naszą wycieczkę z przewodnkiem w Alpy. Do zobaczenia na Tour du Mont Blanc!

Zobacz szczegóły oferty