Via ferraty w Alpach Julijskich

Słowenia to stanowczo jeden z najpiękniejszych krajów w Europie. Z nami masz niezwykłą okazję dotrzeć do najciekawszej części tego państwa. Mowa o magicznych Alpach Julijskich oraz ich najwyższym szczycie – majestatycznym Triglavie. Żeby było jeszcze ciekawiej, spróbujesz swoich sił na tamtejszych, zapierających dech w piersiach via ferratach!

Via ferraty, czyli „żelazne drogi”, to skalne szlaki, ubezpieczone stalową liną, służącą do autoasekuracji. W trakcie takiej wspinaczki używa się specjalnego sprzętu, który zabezpiecza przed upadkiem z wysokości. Dzięki temu można bezpiecznie pokonać naprawdę trudne trasy. Brzmi ciekawie? Jest to naprawdę świetna atrakcja! Z nami masz okazję spróbować swoich sił na via ferratach podczas spektakularnej wycieczki w Alpy Julijskie z przewodnikiem.

Organizowane przez nas wyjazdy do Słowenii zawsze zaczynamy od szkolenia. Nasz przewodnik pokaże Ci, jak właściwie posługiwać się sprzętem ferratowym. Nieważne zatem, czy miałeś wcześniej styczność z taką formą górskiej aktywności. Mimo to należy być w dobrej formie oraz mieć siłę w rękach i nogach, a także być odpornym na ekspozycję. Jeśli radzisz sobie na łańcuchach w Tatrach, powinieneś bez problemu odnaleźć się na via ferratach.

W trakcie naszego pobytu w Alpach Julijskich zobaczymy najpiękniejsze szczyty tego pasma. Głównym punktem jest oczywiście wejście na Triglav – najwyższy szczyt Słowenii –  które rozłożymy na dwa dni. W pierwszym dotrzemy do jednego ze schronisk w tym masywie (decyzję o wyborze podejmiemy na miejscu). W drugim bardzo wcześnie udamy się na sam wierzchołek – dzięki temu będziemy mieć cały dzień na spokojne zejście i rozkoszowanie się pięknymi widokami. Ponadto, podczas naszej wycieczki wejdziemy na olśniewający Mangart czy przejdziemy słynnym Wielkim Prisojnikovym Oknem!

Podczas wyjazdu nie zabraknie okazji do zapoznania się ze słoweńską kulturą lub na skosztowanie tamtejszej kuchni, która cieszy się ogromnym uznaniem. Mocnym punktem wyjazdu na pewno jest samo miejsce noclegowe. Będziemy spać w miejscowości Kranjska Gora, leżącej w samym sercu Alp Julijskich. Do naszej dyspozycji będą miejsca w dużym i wygodnym domu. Najbliższy sklep spożywczy z kolei znajduje się zaledwie 150 metrów od miejsca noclegowego.

Wyjazdy odbywają się od lipca do początku września. Wybierz się zatem na naszą wycieczkę w najpiękniejsze góry Słowenii z przewodnikiem i daj się pochłonąć alpejskiej przygodzie!

Zobacz szczegóły oferty