Kurs Turystyki Zimowej w Tatrach

Tatry zimą potrafią być zarówno piękne, jak i naprawdę niebezpieczne. Naucz się po nich właściwie poruszać i rozpoznawać zimowe zagrożenia na naszym Kursie Turystyki Zimowej Wysokogórskiej, czyli na szkoleniu zimowym dla turystów bez doświadczenia.

Bezpieczeństwo w górach to absolutna podstawa. Dlatego też w trakcie naszego Kursu Turystyki Zimowej nabędziesz bezcenne umiejętności w zakresie poruszania się i planowania wycieczek po Tatrach w okresie zimowym. Wszystko to zaś pod okiem uprawnionego instruktora, który przez te kilka szkoleniowych dni z niezwykłą pasją oraz uwagą przekaże Ci niezbędną wiedzę.

Jak zaznaczyliśmy na wstępie, jest to kurs zimowy bez wymaganego doświadczenia. Nieważne, czy wcześniej chodziłeś zimą po Tatrach. Wszystkiego nauczymy Cię od podstaw. Trasy pierwszych dni szkolenia nie stanowią dużego wyzwania kondycyjnego, lecz przewidziana na ostatni dzień wycieczka będzie trochę bardziej wymagająca. Sam poziom trudności trasy zależy jednak od formy, którą będzie prezentowała całość grupy.

Podczas dni kursowych będziemy operować w warunkach zimowych. Trzeba być nastawionym na spędzenie dłuższego czasu w niskiej temperaturze. Niemniej, trudy każdego dnia zrekompensują nam wieczory w przytulnym pensjonacie. Tam też będą mieć miejsce same wykłady oraz ćwiczenia teoretyczne z planowania wycieczki – przy ciepłej herbacie oraz w domowej atmosferze.

Nasze szkolenie po brzegi wypełniony jest bardzo ciekawymi zajęciami oraz niezwykle praktyczną wiedzą. Już na samym początku pokażemy Ci w terenie (na Hali Gąsienicowej lub Hali Kondratowej) jak poruszać się w rakach oraz używać czekana. Do tego dojdzie kurs z obsługi zestawu lawinowego na tzw. pozorowanym lawinisku. Wieczorem z kolei (już w pensjonacie) przewidziany jest wykład na temat planowania wycieczki zimą. Kolejnego dnia będzie jeszcze ciekawiej! Dowiesz m.in. jak rozpoznawać zagrożenie lawinowe lub w jaki sposób asekurować się za pomocą liny. Ostatniego dnia z kolei nastąpi wielki finał kursu! Udamy się w dłuższą wycieczkę, której trasę opracują sami uczestnicy wyjazdu. A wszystko to na podstawie wiedzy, uzyskanej podczas szkolenia.

Nasz Kurs Turystyki Zimowej odbywa się od grudnia aż do połowy kwietnia. Jest to niewątpliwie bezcenna możliwość poszerzenia swoich górskich horyzontów. Warto dodać, że mimo chłodnych warunków pogodowych, w których przyjdzie nam operować, atmosfera będzie na pewno bardzo ciepła!

Zobacz szczegóły oferty

Zobacz poniżej, jak wyglądają ćwiczenia z hamowania czekanem: