Zima na Hali Kondratowej

Chcesz sprawdzić, czy zimowe wędrówki po Tatrach przypadną Ci do gustu? A może dawno nie byłeś w wysokich górach w tę porę roku i pragniesz odświeżyć swoją wiedzę? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiesz sobie twierdząco, nasz Jednodniowy Kurs Zimowy będzie idealny dla Ciebie!

Zimowe wycieczki w wysokich górach to nie lada wyzwanie. Bardzo łatwo jest popełnić błędy, które mogą być bardzo kosztowne. Dzięki naszemu kursowi zimowemu dla początkujących poznasz absolutnie podstawy, o których trzeba wiedzieć, wybierając się na wyprawę po okrytych śniegiem Tatrach. Warto zaznaczyć, że zajęcia odbywają się w okolicznościach niezwykłego, górskiego krajobrazu. Mowa tu bowiem o cudownej Hali Kondratowej – jednym z najpopularniejszych miejsc w Tatrach! 

W trakcie Jednodniowego Kursu Zimowego zapoznasz się przede wszystkim ze sprzętem niezbędnym w zimowej turystyce. Będziesz mieć okazję nauczyć się, jak prawidłowo chodzić w rakach, używać czekana oraz posługiwać się zestawem lawinowym (zapewnimy Ci niezbędny sprzęt do ćwiczeń). Są to rzeczy, absolutnie konieczne, aby myśleć o wyjściu w wyższe partie Tatr! Zobaczysz chociażby, na czym polega hamowanie czekanem - ta umiejętność jest w stanie nawet uratować życie! Ponadto, nasz pełen entuzjazmu instruktor opowie Ci o zagrożenia, czyhających na turystę w tę porę roku (będzie chociażby sporo o lawinach) – nie zabraknie zatem niezbędnej teorii. To wszystko z całą pewnością jeszcze bardziej rozbudzi Twoją ciekawość i chęć poznawania Tatr zimą, które mogą wydawać się zupełnie innymi górami niż w swojej letniej odsłonie.

Dla osób zapracowanych mamy bardzo dobre wieści - nasz kurs zimowy odbywa się w soboty. Doskonale jednak wiemy, że w ten dzień tygodnia wiele osób zajętych jest innymi sprawami. Nie musisz się zatem martwić, jeśli obowiązki nie pozwalają Ci na dołączenie do nas w sobotę. Aby umożliwić Ci uczestnictwo w tym wydarzeniu, terminy Jednodniowego Kursu Zimowego są także w niedziele.

Wycieczka przeznaczona jest dla każdego! Mimo, że czeka nas podejście w górę, samo wyjście na Halę Kondratową nie jest długie i każdy powinien sprostać temu zadaniu. Oczywiście, trzeba być nastawionym na niskie temperatury. Niemniej, przy dobrym przygotowaniu (wykaz niezbędnych rzeczy znajdziesz w ofercie wycieczki) trudne warunki nie będą nam straszne.

Jednodniowe Kursy Zimowe startują pod koniec grudnia, a kończą się na początku kwietnia. Terminów jest bardzo dużo, stąd nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem najwygodniejszego dla Ciebie. Nie zwlekaj zatem i zajrzyj w szczegóły oferty! Nasz kurs to pierwszy krok ku prawdziwej, zimowej przygodzie! A zdobyte umiejętności będziesz mógł rozwinąć na naszym Kursie Turystyki Zimowej lub Zimowym Obozie Wędrownym, które stanowią kompleksową lekcję zimowych wędrówek.

Zobacz szczegóły oferty

Zobacz poniżej, jak wyglądają ćwiczenia z hamowania czekanem: