Hala Gąsienicowa kamery TOPR

Przed nami kolejny, marcowy weekend. Właśnie znajdujemy się w połowie trzeciego miesiąca roku. Czas szybko leci, prawda? Wybierasz się w Tatry? Jesteś ciekaw jaka tym razem będzie pogoda? Sprawdź koniecznie w naszej prognozie. 

Piątek, 12.03.2021 r.,

Pierwszy dzień weekendu nie zachwyca. Czas nasłonecznienia wyniesie zaledwie około jednej godziny, mamy spore zachmurzenie. Na szczytach może wiać w porywach nawet do 80 km/h. W Zakopanem będzie 5 stopni i możliwy deszcz, a na Kasprowym -4 i przelotne opady śniegu. Pokrywa śnieżna można urosnąć o około 5 centymetrów. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego, a przez silny wiatr oraz niewielki opad, na pewno nie będzie ono malało. Wręcz przeciwnie, sytuacja lawinowa będzie się pogarszała.

Sobota, 13.03.2021 r.,

Drugiego dnia weekendu należy spodziewać się dobrej, ale wietrznej pogody. Czas nasłonecznienia wyniesie około 6 godzin. W Zakopanem będzie około 8 stopni, a na Kasprowym -4. Nie spadnie śnieg. TOPR prognozuje, że utrzyma drugi stopień zagrożenia lawinowego. Pamiętaj, aby jednak sprawdzić wieczorem aktualny komunikat. Na szczytach ma wiać w porywach od 50 do nawet 80 km/h. 

Niedziela, 14.03.2021 r.,

Ostatni dzień weekendu będzie raczej pochmurny. Czas nasłonecznienia będzie się wahał od godziny do dwóch. W Zakopanem będzie 5, a na Kasprowym -6 stopni. Można spodziewać się niewielkiego opadu śniegu, około 2 cm oraz opadu deszczu w mieście. Prawdopodobnie wciąż będzie obowiązywał drugi stopień zagrożenia lawinowego, ale pamiętaj, aby sprawdzić komunikat lawinowy! Na szczytach może wiać w porywach do 70 km/h.

Jak widać weekend będzie wietrzny z przewagą słońca w sobotę. Warunki będą trudne, doświadczenie zimowe jest niezbędne. Pamiętaj o tym wybierając się na szlak. Dostosuj poziom wycieczki do swoich umiejętności i zimowej wiedzy.