Tatry Słowackie - zima

Znaczna część szlaków w Tatrach Słowackich wyłączona jest z ruchu turystycznego okresie od 1 listopada do 15 czerwca. Nie oznacza to jednak, że trzeba całkowicie zrezygnować z wycieczek w ten rejon Tatr. Przedstawiamy najciekawsze szlaki w Tatrach Słowackich dostępne przez cały rok. 

Uwaga! Podane czasy przejścia dotyczą wędrówek letnich. Zimą czas przejścia może wydłużyć się nawet o 25%.

 

Skrajne Solisko

To jedyny szczyt dostępny legalnie dla turysy w Tatrach Słowackich przez cały rok.

Skrajne Solisko długim stokiem opada w stronę Szczyrbskiego Jeziora. Na jego stoku znajduje się górna stacja kolejki, budynki wyciągu narciarskiego i schronisko na Solisku. Sam wierzchołek jest przyozdobiony drewnianym krzyżem.

Pełny opis wycieczki

Popradzki Staw

Popradská chata znajduje się nad brzegiem Popradzkiego Stawu, w malowniczej Dolinie Mięguszowieckiej w słowackiej części Tatr Wysokich. Przy Schronisku nad Popradzkim Stawem krzyżują się szlaki ze Szczyrbskiego Jeziora, Magistrala Tatrzańska i szlak na Rysy. 

Pełny opis wycieczki

Śląski Dom

Dolina Wielicka, w której znajduje się Śląski Dom, jest jedną z najmniejszych tatrzańskich dolin. Hotel górski znajduje się tuż obok Wielickiego Stawu, u stóp Gerlacha. Obecny budynek hotelowy został wybudowany w 1968 roku. Całą trasę można pokonać drogą asfaltową lub klasycznym szlakiem. 

Pełny opis wycieczki

Rohackie Stawy

Szlak wiedzie malowniczymi zakątkami Tatr Zachodnich. Rohackie Stawy (Roháčske plesá) położone są w górnej części Doliny Rohackiej. W ich otoczeniu można podziwiać Trzy Kopy, a na wschodzie garb Wołowca. 

Pełny opis wycieczki

Skalnata chata – Schronisko Łomnickie

Schroinsko leży w Dolinie Łomnickiej, w pobliżu Łomnickiego Stawu. Tuż obok biegnie jeden z najpopularniejszych szlaków słowackich - Tatrzańska Magistrala. Z okien jadalni rozpościera się widok na słowackie podtatrzańskie miejscowości.

Szczegółowy opis miejsca

Schronisko Téryego

Jest najwyżej położonym, czynnym przez cały rok schroniskiem w Tatrach. Roztacza się z niego widok na Pośrednią Grań, Łomnicę i Lodowy Szczyt. By zbudować schronisko budowniczy przetransportowali na swoich plecach ponad 50 ton materiału budowlanego.

Szczegółowy opis miejsca

Zbójnicka Chata

Leży  w Dolinie Staroleśnej, w słowackich Tatrach Wysokich. Zaopatrzenie Zbójnickiej Chaty jest donoszone przez nosiczy, a sama chata czynna jest przez cały rok. W pierwszy latach istniania, budynek służył straży myśliwskiej. 

Szczegółowy opis miejsca