Akcja ratunkowa w Tatrach

Po tatrzańskich szlakach aktualnie podróżuje sporo turystów. Niestety w minionym tygodniu odnotowano aż 43 przypadki udzielania pomocy przez TOPR, w tym 31 w weekend.

W poniedziałek pisaliśmy o akcjach ratunkowych, które miały miejsce w minioną sobotę. Dziś, na podstawie Kroniki TOPR, wypada napisać jeszcze o kilku innych zdarzeniach.

Sporo pracy ratownicy mieli w poniedziałek, 13 czerwca. Najpierw z okolic Krzyżnego, w stronę Doliny Pięciu Stawów, po stromych śniegach około 50 metrów zsunął się turysta, wybijając bark. Następnie w dolnej części szlaku na Przełęcz pod Kopą Kondracką inny turysta potknął się i złamał nogę. W godzinach wieczornych dwójka turystów pobłądziła schodząc z Błyszcza. Ratownicy namierzyli ich za pomocą aplikacji "Ratunek" i drona, a następnie bezpiecznie sprowadzili do schroniska.

W niedzielę pomocy udzielono mężczyźnie, który doznał silnego bólu i utraty przytomności z powodu kolki nerkowej. Rzecz miał miejsce na czarnym szlaku do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów.