Tour de Pologne

W najbliższy weekend kolejny raz pod Tatrami przejdzie etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. To ważna impreza dla tej części Polski, jednak wiąże się z utrudnieniami dla turystów. 

Pod Tatrami odbędzie się 4 i 5 etap wyścigu, szczególnie istotny dla turystów będzie ten pierwszy dzień. Dokładnie w sobotę, tj. 8 sierpnia nie będzie przejazdu przez Białkę, Bukowinę oraz okoliczne wsie. Kolarze wystartują o godzinie 14:50 i orientacyjnie zakończą wyścig około 18:50. Przejeżdżać będą przez następujące miejscowości: Łapsze Wyżne, Trybsz, Groników, Szaflary, Biały Dunajec, Gliczarów Górny i z powrotem na metę w Bukowinie Tatrzańskiej (tutaj także wystartuje wyścig). W związku z tym nie będzie przejazdu przez te miejscowości, jak i Białkę Tatrzańską. To ważna informacja dla osób wybierających się, lub wracających z Palenicy Białczańskiej. Zdecydowanie lepiej kierować się tego dnia na Zakopane.

W niedzielę kolarze następnie odbędą ostatni etap wyścigu z Zakopanego do Krakowa. Start nastąpi o 14:15 i należy spodziewać się utrudnień na trasie Zakopane - Czarny Dunajec, następnie kolarze pojadą w stronę Babiej Góry.