blokada Zakopianki

W ostatni weekend stycznia kierowcy będą musieli liczyć się z ogromnymi utrudnieniami na popularnej Zakopiance. Mieszkańcy Krzyszkowic planują protest, gdy w samym Zakopanem będą odbywały się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Mieszkańcy Krzyszkowic borykają się z problemem z włączeniem się do ruchu - zwłaszcza, gdy muszą skręcić w lewo i przeciąć Zakopiankę. Problematyczne jest również dla nich źle oznakowane przejście dla pieszych. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa - teraz jest ono pozbawione sygnalizacji świetlnej. - "Mija rok od czasu, gdy 18 stycznia 2019 roku doszło do spotkania przedstawicieli GDDKiA z powiatowymi i gminnymi samorządowcami z Myślenic w sprawie koncepcji przebudowy skrzyżowania w Krzyszkowicach. Po roku, nie tylko nadal nie ma porozumienia, ale brak również osób poczuwających się do odpowiedzialności za nierozwiązany, a zagrażający życiu i bezpieczeństwu problem. Dla nas, mieszkańców Krzyszkowic, przejazd przez to skrzyżowanie przypomina każdego dnia rosyjską ruletkę" - czytamy w oświadczeniu.

Protest mieszkańców rozpocznie się o godzinie 8 rano, 25 stycznia 2020 roku (sobota). Zablokują oni wówczas problematyczne przejście dla pieszych.