Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Mimo że mamy październik i stosunkowo niskie temperatury, nie ubywa turystów na tatrzańskich szlakach. Toprowcy mają nadal bardzo dużo pracy. Tym razem sporo było zdarzeń z udziałem osób starszych.

Już w poniedziałek w Pięciu Stawach udzielono pomocy 70-latkowi, który upadł z dużej wysokości, doznając urazu rąk i klatki piersiowej. Jeszcze tego samego dnia z Doliny Jaworzynki do Kuźnic zwieziono 68-latka, którego przerosły trudy wycieczki. We wtorek z tego samego powodu zwieziono dwie starsze osoby z Morskiego Oka na Palenicę. W piątek z kolei przetransportowano 86-latkę, która w rejonie Przysłopu Miętusiego gorzej się poczuła. Być może doznała udaru.

Oprócz tego najpoważniejsze akcje stanowiły: wtorkowa pomoc turystce, która idąc na Kościelec, uderzyła głową o skały, uszkadzając łuk brwiowy oraz środowa akcja sprowadzenia z Kończystego Wierchu dwójki przemęczonych turystów, którzy wyszli z Polany Chochołowskiej dopiero o 11 w trudnych warunkach (wiatr, deszcz, mgła), aż w końcu pobłądzili i byli zmuszeni poprosić o pomoc.