Flaga Polski

Święto Niepodległości to bardzo ważny dzień dla każdego Polaka, w związku z tym staramy się uczcić go na wiele sposobów. Jednym z nich będzie VI już bieg Niepodległości w Zakopanem. Impreza rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek i wystartuje spod Urzędu Miasta. Zawodnicy będą mieli do pokonania pętlę, zatem meta będzie dokładnie w tym samym miejscu.

Impreza podzielona jest na trzy kategorie. Dwie biegowe: 5 i 10 km, oraz jedną nordic walking na dystansie 5 km. Na dłuższej trasie obowiązuje limit wiekowy, trzeba mieć więcej jak 14 lat, pozostałe zawody są dla każdego. W biegu weźmie udział łącznie 900 osób, zapisy trwały od września do 5 listopada.

W związku z imprezą wystąpią utrudnienia w ruchu ulicznym. 

Trasa:  START przed Urzędem Miasta Zakopane na ulicy Kościuszki - skręt w lewo w Aleje 3 Maja – Krupówki – Zamoyskiego - Makuszyńskiego - skręt w prawo w Piłsudskiego - skręt w lewo w Tetmajera - skręt w lewo w Grunwaldzką - Makuszyńskiego - skręt w prawo w Piłsudskiego - Sabały - skręt w lewo w Zamoyskiego - Witkiewicza - Sienkiewicza - skręt w lewo w Kościuszki przed Urząd Miasta Zakopane META (zgodnie z informacją na stronie mosir.zakopane.eu).

Trasa przebiega drogą asfaltową, chodniki będą cały czas do dyspozycji pieszych.