Do Góry Kulami

Akcja Do Góry Kulami to projekt, który realizują dwie przyjaciółki (Ewa Harapin i Klaudia Knieja). Swoim działaniem chcą wesprzeć dzieci, które na co dzień walczą z rakiem. Dlatego też 3 września dziewczyny weszły na Szpiglasowy Wierch (2 172 m n.p.m.) w Tatrach Wysokich.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Ewa jako dziecko musiała zmierzyć się z nowotworem i w wyniku choroby miała amputowaną nogę. Na co dzień pracuje w Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Po pracy trenuje wyciskanie sztangi leżąc, osiągając bardzo dobre wyniki (1. miejsce w międzynarodowych zawodach w podnoszeniu ciężarów dla osób niepełnosprawnych oraz 3 .miejsce w Mistrzostwach Polski dla osób pełnosprawnych).

Wrzesień to Światowy Miesiąc Świadomości Chorób Nowotworowych u dzieci. Jest to szczególny czas, dlatego dziewczyny postanowiły zrealizować to wydarzenie właśnie na początku września. Wędrówka była podzielona na 4 dni. Drugiego dnia odbyło się wejście na Szpiglasowy Wierch wraz z grupą znajomych. Łącznie dziewczyny pokonały 2364 m przewyższenia i przeszły dystans 27 km. Tym działaniem chciały okazać wsparcie dzieciom, które leczą się onkologicznie, ale też realnie wesprzeć ich leczenie poprzez zbiórkę pieniędzy na wózki sensoryczne Snoezelen za pośrednictwem strony internetowej siepomaga:  https://www.siepomaga.pl/dogorykulami.

Gratulujemy i zachęcamy do wsparcia akcji!