Kamera Kasprowy Wierch

Choć aktualnie temperatura w Zakopanem wynosi około 15 st., ta wiosenna aura ma szybko odejść w zapomnienie. Od poniedziałku zapowiadany jest atak zimy, w czasie którego w górach spadnie bardzo duża ilość śniegu.

Pierwsze opady pojawią się już w niedzielę wieczorem, a w poniedziałek nastąpi ich kulminacja. Na Kasprowym Wierchu prognozuje się przyrost pokrywy śnieżnej od 30 do 50 cm! Dodatkowo powieje silny wiatr - do 70 km/h, a temperatura spadnie poniżej 0. We wtorek kolejny śnieżny i wietrzny dzień - znów przewidywany jest równie silny wiatr i kolejne 20 cm śniegu. W tym dniu także znaczący spadek temperatury - na Kasprowym odnotujemy -10 st. C! W następnych dniach również ma być zimowo, choć oczywiście im dalej, tym mniejsza szansa, że prognozy się sprawdzą. Niemniej jednak w środę ma znów wiać z prędkością 70 km/h i spadnie kolejne 20 cm śniegu. W czwartek wiatr słabszy, ale za to pokrywa śnieżna wzrośnie o kolejne 30 cm.

Jeśli te prognozy się sprawdzą, to może okazać się, że przy będzie nam nawet około metra świeżego śniegu! Oczywiście to wszystko wpłynie bardzo niekorzystnie na sytuację lawinową i ogólne warunki turystyczne w Tatrach!