Śmigłowiec TOPR

Od 8 września (w ciągu 13 dni) doszło po polskiej stronie Tatr do pięciu wypadków śmiertelnych. Tak tragicznego bilansu nie było od dawna. Ostatni wypadek miał miejsce wczoraj, tj. 21.09.2020. Wczesnym popołudniem TOPR dostał zgłoszenie o wypadku w rejonie Świnickiej Przełęczy. Pisaliśmy o tym tutaj.

Na stronie Facebook Policji Zakopane można znaleźć więcej szczegółów odnośnie tego wypadku. Dowiadujemy się, że ofiara nie miała ze sobą żadnego dokumentu, dlatego nie została jeszcze zidentyfikowana. Około godziny 13:00 turyści, którzy byli świadkiem wypadku zadzwonili pod numer alarmowy 112 (przypominamy, że numer bezpośredni to TOPR to 601 100 300). Turyści schodzili w stronę Hali Gąsienicowej, widzieli zsuwającego się mężczyznę, którego następnie stracili z oczu. Od razu poinformowali o całym zdarzeniu ratowników. Niestety, ale jak już dobrze wiadomo turysta nie przeżył. 

W Tatrach panują dobre warunki do uprawiania turystyki. Mamy już jednak jesień, która jednoznaczna jest z porannymi oblodzeniami, szczególnie po stronie północnej. Pamiętajcie o tym wybierając się w wyższe partie gór. Teraz trzeba mieć się szczególnie na baczności.