Sky Walk Serce Poronina

Na turystycznej mapie Podhala za jakiś czas zagości kolejna, duża atrakcja. Będzie nią ścieżka w koronach drzew, która powstanie na Polanie Zgorzelisko niedaleko kompleksu narciarskiego w Małym Cichym. Obiekt ma nosić nazwę Sky Walk Serce Poronina.

Za realizację projektu odpowiadać będzie czeska firma TAROS NOVA a.s., która na swoim koncie ma chociażby postawienie najdłuższego w Europie mostu wiszącego (Sky Bridge w czeskich Morawach). Według planów obiekt ma zostać ukończony na przełomie 2024 i 2025 roku.

Jak zapowiada inwestor, turyści będą mieć okazję skorzystać z dwóch tarasów widokowych. Wyższy z nich ma być przeszklony i zostanie ulokowany 47 metrów nad ziemią. Według przedstawicieli czeskiej firmy będzie to największy szklany taras w Europie. Długość wszystkich chodników ma z kolei wynosić 854 metry.

Sky Walk Serce Poronina będzie kolejną tego typu atrakcją na terenie Polski. Podobne obiekty znajdują się już w Krynicy-Zdroju w Beskidzie Sądeckim, w Waksmundzie w Gorcach oraz w Świeradowie-Zdroju w Górach Izerskich.