Tatrzańska Łomnica i Tatry Wysokie

Tatry Słowackie cieszyły się w tym roku ogromną popularnością. Serwis spis.korzar.sme.sk przytacza ciekawe informacje na temat wzrostu zainteresowania noclegami na słowackim Podtatrzu.

Jak podaje wspomniany portal, wzrost liczy turystów ma niewątpliwie związek z szybko rosnącą bazą noclegową oraz coraz lepiej rozbudowaną infrastrukturą turystyczną w podtatrzańskich miejscowościach. Warto także wspomnieć o możliwości skorzystania przez Słowaków z bonów turystycznych, co sprzyja wybraniu przez nich wakacji na terenie własnego kraju. Dodatkowo rosnąca inflacja nie sprzyja decydowaniu się wśród nich na zagraniczne wakacje.

Zgodnie z przytoczonymi danymi ok. 40% osób, które wybierają nocleg w rejonie Tatr Słowackich to turyści z zagranicy. Najwięcej spośród nich jest Czechów, ale nie brakuje także naszych rodaków.

Wzrost popularności Tatr Słowackich mogliśmy w trakcie tego lata dostrzec na przykładzie tłumów, udających się na Rysy z Doliny Mięguszowieckiej lub do schroniska w Dolinie Kieżmarskiej.