Samochód TOPR

Na szczęście płyną też do nas dobre informacje spod Tatr. TOPR w ramach inicjatywy społecznej, zrealizowanej przez siepomaga.pl został wyposażony w aparaturę do dezynfekcji swoich pojazdów oraz pomieszczeń. To zdecydowanie zwiększy bezpieczeństwo i zminimalizuje możliwość zakażenia COVID-19.

Cała zrzutka rozpoczęła się już w marcu, dotyczyła nie tylko TOPR, ale wszelkich służb ratunkowych. Dzięki słusznej sprawie urosła ona do rangi największej zbiórki w Polsce! Zebrano aż 30 000 000 złotych! Część z tych pieniędzy trafiła właśnie pod Tatry. 

"Jest to bardzo dobre rozwiązanie stanowiące cenne uzupełnienie stosowanych dotychczas środków do dezynfekcji w TOPR, pozwalające w krótkim czasie przygotować nasze środki transportu i w razie potrzeby również niektóre dyżurki TOPR do ponownego działania” – mówi Jan Krzysztof, naczelnik TOPR.

Urządzenie to skutecznie eliminuje wirusy oraz bakterie za pomocą tzw. suchej mgły. Wystarczy tylko 31 minut, aby duży ambulans był całkowicie bezpieczny i gotowy do użytku. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę niezwykłą akcję.