Centrum Edukacji Przyrodniczej

Dobre wieści płyną spod Tatr. Najpierw TPN otworzył Punkt Informacji Turystycznej, następnie Jaskinię Mroźną, a teraz otwiera popularne Centrum Edukacji Przyrodniczej. Warto dodać, że na Podhalu zostały otwarte także termy. Wygląda na to, że turyści będą mogli teraz bez przeszkód korzystać z wszelkich atrakcji jakie oferuje Zakopane i okolica. To dobra informacja, szczególnie przed zbliżającym się długim weekendem. 

Oczywiście w przypadku ponownego otwarcia Centrum nie obyło się bez pewnych restrykcji. Będzie ono otwarte do końca czerwca tylko w weekendy, wliczając do tego piątek, 12 czerwca, który to zalicza się do długiego weekendu. Aby wejść do Centrum trzeba mieć rezerwację, której można dokonać na stronie tpn.pl. Ponad to obiekt otwarty będzie od 8:00 do 16:00, a ostatnia grupa wpuszczana będzie o godzinie 15:00. Aby wejść do środka należy przyjechać 15 minut przed zarezerwowaną godziną, następnie poczekać cierpliwie na swoją kolej. W środku może przebywać maksymalnie siedem osób, więc grupy będą wpuszczane co 20 minut.

Należy także pamiętać o reżimie sanitarnym, tzn. dezynfekcji rąk, zakrywaniu nosa i ust oraz o zachowaniu dystansu społecznego, min. dwa metry.

Jak podaje TPN sala odkryć jest nieczynna do odwołania.