Autobus Zakopane - Słowacja

Jak poinformował przewoźnik, firma Strama, w obecnym sezonie wakacyjnym nie ruszy linia autobusowa łącząca Zakopane z Popradem.

Linia od kilka lat cieszy się bardzo dużą popularnością wśród turystów. Jest to jedyne bezpośrednie połączenie pomiędzy Zakopanem i Bukowiną Tatrzańską a słowackimi miejscowościami pod Tatrami, takimi jak Zdziar, Tatrzańska Łomnica czy Stary Smokowiec, skąd zaczynają się słowackie szlaki. Niestety w tym roku linia nie będzie kursowała. Przewoźnik poinformował, że jego decyzja ma związek z sytuacją epidemiologiczną. Przypominamy, że w celu przekroczenia granicy ze Słowacją nadal należy wylegitymować się negatywnym wynikiem testu na obecność COVID-19, dowodem zaszczepienia lub ozdrowienia. Szczegółowe zasady zebraliśmy w tym miejscu.

Osoby niezmotoryzowane, poszukujące transportu na drugą stronę granicę zachęcamy do skorzystania z komunikacji słowackiej. Wystarczy w Zakopanem lub Bukowinie złapać busa do Morskiego Oka i wysiąść na Łysej Polanie. Po przekroczeniu na piechotę mostka granicznego znajdziemy przystanek, z którego kilku razy dziennie odjeżdżają autobusy wgłąb Słowacji.